درباب اخبار خودروهای داخلی خبری داریم مبنی بر اینکه ” ممنوعیت شماره‌گذاری ۱۱ خودروی دوگانه سوز؛ ز رحمت گشاید در دیگری!” که پیشتر بدان میپردازیم.

خبر رسیده بود که ممنوعیت شماره گذاری ۹ خودروی پرمصرف برداشته خواهد شد و همین مسئله مارکت خودروی کشور را کمی آرام کرده بود؛ که فورا ممنوعیتی تازه برای ۱۱ خودروی دوگانه‌سوز اعمال شد!

خودروهایی که در جدول می‌بینید به جرم عدم کسب تاییده از سازمان حفاظت محیط زیست و آلایندگی غیر مجازشان شماره‌گذاری نخواهند شد. به گفته مدیران؛ خودروسازان تولیدکننده تولیدات ذکر شده، از ابتدای سال ۹۵ باید تولیدات پایه گازسوز و دوگانه‌سوز خود را به استانداردهای آلایندگی یورو ۴ نزدیک می‌کردند.

بله! وقتی سخت عدم شماره‌گذاری ۹ خودرو به دلیل مصرف بسیار سوخت خیلی سریع حل و فصل شود؛ باید راه و چاه دیگری یافت و به قول مشهور « خدا گر ز حکمت ببندد دَری، ز رَحمَت گُممکن است درِ دیگری»

راستی به نظر شما کشور ما که هنوز به تولید خودروهای دوگانه‌سوز می‌پردازد و برای حاصل شدن هوایی پاک در جستجوی استاندارد آلایندگی یورو ۴ است؛ چه جایگاهی در بین کشورهای دیگر جهان دارد؟! نمی‌خواهیم به کشورهای دیگر نگاه کنیم!

با این وجود واقعا می بایست از آنها آموخت که تولید بمب متحرک راه کار مبارزه با هوای آلوده و… نیست! همه به سوی تولید خودروهای هیبریدی و برقی می‌روند و ما هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم!

امیدواریم خبر ” ممنوعیت شماره‌گذاری ۱۱ خودروی دوگانه سوز؛ ز رحمت گشاید در دیگری!” مورد استقبال علاقه مندان به خودروهای در معرض داخل کشور قرار گرفته است.

منبع

برای شما هم جالب است:   عصر خودرو - پیش فروش خودرو ساندرو استپ وی آغاز شد
 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد