کد خبر : 32506
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
25 views بازدید

ناامیدکننده ترین خودروهای سال ۲۰۱۷ در مارکت آمریکا

به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی بنیاد غیر دولتی کانسیومر ریپورتز که بیش از ۸۰ سال قدمت دارد، به بررسی رضایتمندی مالکان خودرو در آمریکا می‌پردزاد. این موسسه اخیرا، ۱۰ خودروی ناامیدکننده سال ۲۰۱۷ را پیشنهاد کرده است. خرید یک خودروی تازه کار راحتی نیست؛ به‌خصوص در مارکت خودروی ایران که گزینه‌های کم‌ با هزینه بالا در دست خریداران قرار می‌گیرد. […]

به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

بنیاد غیر دولتی کانسیومر ریپورتز که بیش از ۸۰ سال قدمت دارد، به بررسی رضایتمندی مالکان خودرو در آمریکا می‌پردزاد. این موسسه اخیرا، ۱۰ خودروی ناامیدکننده سال ۲۰۱۷ را پیشنهاد کرده است.

خرید یک خودروی تازه کار راحتی نیست؛ به‌خصوص در مارکت خودروی ایران که گزینه‌های کم‌ با هزینه بالا در دست خریداران قرار می‌گیرد. از سویی دیگر، با گزینش درست و پرداخت مبلغ منطقی، می‌توان تا سال‌ها از یک خودرو استفاده کرد.

مقاله‌های مرتبط:

 از مارکت ایران که بگذریم، در مارکت نبردی آمریکا اوضاع بطور کلیً فرق می‌کند و خریداران با مؤسسات مستقل و فرم‌های رضایتمندی حقیقی در تماس خواهند بود. یکی از مشهورترین مؤسساتی که به بررسی رضایتمندی آمریکایی‌ها در خرید خودرو و رده‌بندی نمونه‌های مختلف با توجه به نظر مردم می‌پردازند، مؤسسه‌ی مستقل، غیرانتفاعی و باسابقه‌ی کانسیومر ریپورتز (Shopper Reviews) یا به اختصار CR است. صاحبنظران CR هر ساله یک تحقیقات با عنوان رضایت مندی مالکان خودرو برگزار می‌کنند. مالکان خودرو در ۶ مسئله کیفیت سواری، راحتی، ارزش خودرو، دیزاین و ظاهر، سیستم صوتی و سیستم تهویه نظرها خود را بیان می‌کنند. نتیجه گیری این نظرها در شکل امتیاز رضایت‌مندی مالکان خودرو پخش می‌شود.

صاحبنظران مؤسسه‌ی CR با نتیجه گیری تحقیقات‌های امسال، ۱۰ خودروی ناامید کننده‌ی مارکت آمریکا در سال ۲۰۱۷ را مطرح کردند. ممکن است عده ای خودروهای موجود در این فهرست، تعجب ما را در جستجوی داشته باشند با این وجود از لحاظ خریداران آمریکایی بسیار ناامیدکننده هستند. پیشتر به عرضه این ۱۰ خودرو به ترتیب بد به بدتر می‌پردازیم.

۱۰- دوج گرند کاروان

نسل پنجم مینی‌ون پرطرفدار دوج گرند کاروان در سال ۲۰۰۸ به مارکت آمریکا ارائه شده است و تا به‌امروز تفاوت و آپدیت رسانی‌های ظاهری و فنی بدست آورده است. رقیب اصلی این مینی‌ون کرایسلر City & Nation بود که در سال ۲۰۱۷ با نمونه تازه پسیفیا (Pasifia) جانشین شد. با اینکه گرند کاروان در مقایسه با پسیفیا هزینه کمتری دارد، با این وجود بی تردید ظاهر دوج قدیمی شده است. گرند کاروان با داشتن محیط کم در ردیف دوم صندلی‌ها، و مصرف بالای سوخت، نظر منفی مردم را در جستجوی داشته است. در حقیقت این مینی‌ون از نیروی محرکه ۶ سیلندر V شکل به قدرت ۲۸۳ اسب بخار بهره میبرد که تست‌های مؤسسه‌ی CR، پرمصرف‌ترین مینی‌ون بوده است. گرند کاروان دوج در یکی از بخش‌های سری آزمایش تصادف مؤسسه‌ی بیمه و ایمنی بزرگراه‌های آمریکا (IIHS) نمره‌ی ضعیفی کسب کرده است؛ با این وجود گرند کاروان ارزان‌ترین مینی‌ون مارکت آمریکا است.

برای شما هم جالب است:   نیسان لیف 2018 (Nissan Leaf) عرضه شد؛ هاچ بک تمام الکتریکی با تکنولوژی‌های پیشرفته

۹- فیات ۵۰۰

فیات ۵۰۰

فیات ۵۰۰ ایتالیایی که در بیشتر مواقع یک خودروی شهری خوب مقرر کرده شده است نیز در این فهرست می باشد. این کامپکت شهری که فرمان‌پذیری نرم و تیز دارد به خاطر نیروی محرکه ۱۳۵ اسب بخاری توربوشارژ، شتاب قابل قبولی هم عرضه می‎دهد. با اینحال با توجه به نظرها مردم آمریکا، فیات ۵۰۰ سواری نسبتاً کند (نمونه پایه) و کابین پر سروصدایی دارد. با اینکه محیط سر راننده خوب است، با این وجود عده ای از مالکان این خودرو از موقعیت فرمان و نشستن راننده گله‌مند هستند. غیر از این سوار شدن به صندلی‌های عقب سخت است و صندوق عقب محیط کمی در دست می‌گذارد. ورژن‌های کروک، آبارث (Abarth) و برقی ۵۰۰e سواری بهتری دارند. فیات ۵۰۰ در آزمایش تصادف برخورد جزئی از روبرو، امتیاز پایینی ثبت کرده است.

۸- فورد ترانزیت کانکت

فورد ترانزیت کانکت / Ford Transit Connect

تیم مهندسی فورد در ترکیب فوکوس و ترانزیت و ارائه‌ی یک مینی‌ون پنچ یا هفت سرنشینه چندان موفق نبوده است. با اینکه مینی‌ون فورد محیط فراوانی در دست سرنشینان قرار نمی‌دهد، با این وجود فرمان‌پذیری و سواری خوب و تیز آن جزو خصوصیت‌های مثبت آن است. ترانزیت کانکت (Transit Join) با داشتن نیروی محرکه نسبتاً بی‌جان، کابین معمولی، صندلی‌های سنگین که خواباندن آن‌ها کار راحتی نیست و ابزارهای استاندارد کم در مکان هشتم این فهرست قرار می‌گیرد. برخلاف دیگر مینی‌ون‌های مارکت، ترانزیت کانکت به درهای برقی و کشویی یا سیستم سرگرمی و صوتی و تصویری سرنشینان عقب تجهیز نیست و حتی اتصال بلوتوث در شکل آپشن عرضه می‌شود.

۷- اینفینیتی QX60

اینفینیتی / Infiniti QX60

کراس‌اور متوسط اینفینیتی QX60 بدون داشتن بدنه‌ای بزرگ، محیط جادار و بی‌صدایی را برای هفت سرنشین ممکن می‌کند. QX60 که بر پایه‌ی نیسان پث‌فایندر (Pathfinder) ساخته شده است، سواری راحتی دارد با این وجود فرمان‌پذیری آن، اصلا تیز و حساس نیست. نیروی محرکه ۶ سیلندر V شکل ۳.۵ لیتری بهمراه جعبه‌دنده‌ی CVT شتاب و مصرف سوخت قابل قبولی به نمایش می‌گذارند. این کراس‌اور چندی قبلً با آپدیت تازه، ۳۰ اسب بخار قدرت بیشتر و ظرفیت کشش تا ۲.۵ تن بدست آورده است.

۶- دوج جرنی

Dodge Journy / دوج جرنی

شاسی‌بلند متوسط دوج جرنی (Journy) روی کاغذ خودروی جذابی به‌نظر می‌رسد با این وجود در آزمایش‌های CR، عدم چابکی ضروری، کابین معمولی و بدترین مصرف سوخت در کلاس شاسی‌بلندهای متوسط مارکت جلب توجه می‌کنند. غیر از این دوج جرنی در آزمایش تصادف IIHS نیز امتیاز ضعیفی کسب ثبت کرده است. از نکات مثبت این شاسی‌بلند، می‌توان به سواری خوب، کابین کم سروصدا و صندلی‌های جادار اشاره نمود.

۵- نیسان ورسا سدان

نیسان ورسا

کامپکت کوچک نیسان ورسا در نمونه سدان، کابین بی‌کیفیت و پر سروصدا و نیروی محرکه ضعیفی دارد. سواری نیسان ورسا بسیار سخت است و فرمان‌پذیری دقیق ندارد. در طرف دیگر صندلی‌های ردیف عقب جادار بوده و کار کردن با دکمه‌های کنترلی آن اسان است. با اینکه مصرف سوخت نیسان ورسا قابل توجه و بسیار پایین است، با اینحال نمونه دیگر نیسان، ورسا نوت (Versa Be aware) از سدان ورسا گزینه‌ی بسیار بهتری است.

۴- شورولت ترکس

Chevrolet Trax / شورولت

کراس‌اور شورولت ترکس که در حقیقت ورژن‌ی خوش‌هزینه تر بیوک انکور است، با شرایطی که قبلا در فهرست ارزان‌ترین خودروهای دو دیفرانسیل به آن اشاره شد، با داشتن سیستم‌های تک محور و تمام چرخ محرک، نیروی محرکه ۱.۶ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر، هزینه بینهایت خوبی دارد. در این مواقع، عملکرد فنی چشمگیر یا مصرف سوخت پایین از شورولت ترکس مشاهده نمی‌شود. کابین ترکس محیط کافی ندارد و کیفیت متریال استفاده شده در آن پایین است. نیروی محرکه پر سروصدا بهمراه سواری سخت و جعبه‌دنده‌ی کند و بی‌روح از دلایل حضور این خودرو در مکان چهارم این فهرست است. شورولت ترکس از تازه ترین نسل سیستم سرگرمی و اطلاعاتی OnStar و MyLink بهره میبرد؛ با توجه به سیستم تمام چرخ محرک و دیگر آپشن‌های شورولت ترکس، گزینه‌های بسیار بهتری مانند سوبارو فورستر موجود است.

۳- آکورا ILX

آکورا / Acura ILX

ورژن‌ی پایه‌ی سدان کامپکت آکورا تنها با نیروی محرکه چهار سیلندر ۲.۴ لیتری و جعبه‌دنده‌ی هشت سرعته‌ی دستی ارائه می‌شود. آکورا ILX از سواری سخت و نامناسب و فرمان‌پذیری معمولی، کابین پر سروصدا و جعبه‌دنده‌ی ناهماهنگ رنج می‌برد. صندلی‌ها و سیستم سرگرمی و اطلاعاتی نیز از دیگر نکات منفی سدان آکورا هستند. در طرف دیگر این سدان با خصوصیت‌های ایمنی مانند سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک، سیستم هشداردهنده‎ی نقطه‌ی کور و سیستم هشداردهنده‌ی انحراف از مسیر اجین شده است.

۲- نیسان سنترا

نیسان سنترا

آپدیت واپسین نیسان سنترا، سروصدای کابین را کمتر کرده است. سدان نیسان سنترا فرمان‌پذیری نسبتاً دقیقی دارد با اینحال کیفیت سواری آن سخت است و به‌طور کلی رانندگی با آن لذت‌بخش نیست. سوار شدن به سنترا راحت بوده و دید راننده وسیع است. با اینکه نیسان سنترا یکی از جادارترین صندلی‌های ردیف عقب را در کلاس خودروهای سدان دارد، با این وجود شتاب ابتدایی‌ی کم، پنل فرمان کوچک و صندلی‌های نامناسب جلو جزو نکات منفی آن شمرده می‌شود. ورژن‌های اسپرت‌تر توربو و نیسمو نیز در معرض هستند. بیشتر ورژن‌های نمونه ۲۰۱۸ نیسان سنترا به‌صورت استاندارد به سیستم هشداردهنده‌ی تصادف از جلو و سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک تجهیز هستند.

۱- مرسدس‌بنز GLA

مرسدس بنز GLA 2018

هاچبک مرسدس GLA باوجود داشتن فرمان‌پذیری چابک و حساس، نکات منفی چون جعبه‌دنده‌ی ناهماهنگ، سواری سخت، کابین پر سروصدا، دید کم راننده به عقب و محیط ناچیز بالای سر بهمراه دارد که به نظر مردم آمریکا، ناامیدکننده‌ترین خودروی سال ۲۰۱۷ است. تنها خصوصیت استاندارد GLA سیستم هشداردهنده‌ی تصادف از جلو است و سیستم‌های ترمز اضطراری اتوماتیک و بررسی نقطه‌ی کور به روش آپشن در معرض هستند. غیر از این بااینکه سیستم سرگرمی و اطلاعاتی GLA پیچیده‌تر شده است، با اینحال اکنون با توانایی اندروید اتو و اپل کارپلی عرضه می‌شود. ورژن‌های محور جلو و نمونه پرقدرت GLA 45 از دیگر نمونه‌هایی این شبه‌کراس‌اور هستند.منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات