به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایت پدال

اینفینیتی چندی قبلً در کنفرانس نیویورک کانسپت QX80 مونوگراف را به نوعی نمایش اولیه ای از نسل آتی این SUV فول سایز لوکس پرده گشود و اکنون خبرها تازه نشان می‌دهد که این خودرو تا انتهای امسال به تولید خواهد رسید. غیر از این، مدیرعامل اینفینیتی آقای «رولاند کروگر» در گفتگو با موتور ترند پذیرفته است که نسل تازه QX80 از همان پلت‌فرم و پیشرانه نسل حال حاضر استفاده خواهد نمود. این بدان معنا است که در QX80 تازه بیننده بهره برداری از موتور آشنای ۵.۶ لیتری V8 با ۴۰۰ اسب بخار قدرت و ۵۶۰ نیوتن متر گریز از مرکز خواهیم بود.

در چنین موقعیتی حفظ همان پیشرانه و پلت‌فرم سابق در نسل تازه QX80 کمی غیرمعمول است با اینحال کروگر دراین‌باره گفته است که:

«این یک معماری بسیار موفق بوده و دقیقاً با مارکت هدف تناسب دارد. به علاوه از طرف دیگر این معماری برای ظرفیت هفت‌نفره نیز خوب است».

با اینحال غیرازاین، کروگر دلیل دیگری برای انجام این کار ذکر نکرده است. بااین‌حال از پیشرانه که بگذریم، حدسیات می شود دیزاین نسل تازه QX80 تا حد فراوانی نزدیک به ورژنٔ کانسپت باشد. خریداران به علاوه از طرف دیگر از یک محیط داخلی بروز برخوردار خواهند بود که به‌احتمال‌زیاد بیش از همه‌چیز به لوکس بودن تأکید دارد.

وانگهی، در اخباری مرتبط، کروگر پذیرفته است که اینفینیتی در حال کار بر روی یک خودروی الکتریکی هم هست. هنوز هیچ صحبتی مبنی بر اینکه این خودرو چه زمانی توزیع خواهد شد مطرح نشده است با اینحال در لحظه معرفی کانسپت LE در کنفرانس نیویورک ۲۰۱۲، اینفینیتی وعده داد که ورژنٔ آن‌را در عرض چند سال بعد معرفی نماید.

برای شما هم جالب است:   سیستم تعلیق هوشمند آئودی با پیش‌بینی لحظه‌ای اوضاع مسیرمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد