به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

ون برقی نیسان E-NV200 با کشیدن منزل هنرپیشه سینما؛ مارگوت روبی، رکورد سنگین‌ترین بارکشی با خودروی برقی را ثبت کرد.

امروزه حدودا برای هر چیزی که بتوان متصور شد، رکورد ثبت می‌شود. حتی یک نگاه اجمالی به صفحه فیس‌بوک کتاب رکورد‌های گینس نشان می‌دهد که شخصی موفق شده است، هویجی به وزن ۱۰ کیلوگرم پرورش دهد. نیسان هم خیلی زود اسم خود را در این لیست در حال پیشرفت به خاطر خودروی E-NV200، اضافه خواهد نمود، چراکه این خودروی برقی، سنگین‌ترین بارکشی را در کلاس خود انجام داده است.

این رکوردشکنی به گونه ای نامرسوم و با کشیدن خانه پیشرفته هنرپیشه استرالیایی؛ مارگوت الیز روبی، انجام شده است. با بررسی ویژگیهای تکنیکی خودروی E-NV200 متوجه می‌شوید که بیشینه ظرفیت یدک‌کشی این ون برقی برابر با ۴۳۰ کیلوگرم است، که با این وجود نمیتوانید صفت فوق‌العاده را برای آن در نظر بگیرید، با اینحال خانه ذکر شده سنگین‌تر از حداکثر ظرفیت خودرو است و وزن یدک‌کشی هم که خانه روی آن سوار است باید مقرر کرده شود.

هم اینک، صاحبنظران نیسان می‌گویند که این رکورد هنوز مورد تایید قرار نگرفته است و باید منتظر دریافت مهر تأیید از گینس باشد. چراکه صاحبنظران گینس باید مطمئن شوند، این صرفا یک بدل‌کاری تبلیغاتی نبوده است. با این وجود همراهی این روش به وسیله شخص مارگوت روبی سوار بر نیسان لیف تا حد فراوانی تایید آن را تأیید می‌کند.

خارج از بحث رکوردشکنی، ورژن آپدیت E-NV200 از یک باتری پک ۴۰ کیلووات ساعتی قدرت می‌گیرد که برد مسافتی را به اندازه ۶۰ درصد (۲۸۰ کیلومتر) یا در حقیقت ۱۰۰ کیلومتر بیشتر از نمونه (براساس چرخه رانندگی اروپایی تازه) قبل گسترش می‌دهد. این خودرو تا انتهای سال جاری میلادی در اروپا ارائه خواهد شد و برنامه ریزی شده است با پیشرانه الکتریکی ۱۰۹ اسب‌بخاری (۸۰ کیلووات‌ساعت) که گریز از مرکز ۲۵۴ نیوتن‌متر تولید می‌کند، قدرت‌رسانی شود.

برای شما هم جالب است:   وسیله نقلیه ای با تایرهای باورنکردنی برای شن نوردی ساخته شدمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد