کد خبر : 23636
تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۵:۱۵
3 views بازدید

هفت مساله تویوتا برای دیزاین RAV4 تازه

به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی تردیدی نیست.که تویوتا کمری یکی از پرطرفدار ترین تولیدات تویوتا بوده و علاقه مندان بسیار فراوانی در نقاط مختلف جهان دارد. این سدان سایز متوسط در طول سالیان قبلی پیوسته توانسته لقب پرفروش ترین خودروی مارکت آمریکای شمالی را از آن خود کند، با اینحال به نظر میرسد امسال موقعیت به شکل دیگری بوده و […]

به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

تردیدی نیست.که تویوتا کمری یکی از پرطرفدار ترین تولیدات تویوتا بوده و علاقه مندان بسیار فراوانی در نقاط مختلف جهان دارد. این سدان سایز متوسط در طول سالیان قبلی پیوسته توانسته لقب پرفروش ترین خودروی مارکت آمریکای شمالی را از آن خود کند، با اینحال به نظر میرسد امسال موقعیت به شکل دیگری بوده و در صورت ادامه روند حال حاضر، کراس اوور RAV4 به پرفروش ترین خودروی تویوتا در ایالات متحده بدل خواهد شد.

در نیمه در ابتدا امسال، محاسبه فروش RAV4 از کمری پیشی گرفته و هیچ بعید نیست که در انتهای سال این کراس اوور پرطرفدار به سلطه کمری در قسمت خودروهای خانوادگی خاتمه دهد.

تویوتا با عرضه نسل هشتم از کمری در کنفرانس خودروی دیترویت امسال، نشان داد که بطور کلی به ضعف های نسل قبلی پی برده و در راستای برطرف کردن آنها گام برداشته است. با اینحال آیا این موضوع برای نسل بعدی RAV4 نیز که برای سال ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده، رخ خواهد داد؟ در نوشته حاضر به عده ای از مشکلاتی که امید می رود در نسل بعدی از این کراس اوور پرطرفدار برطرف شوند، پرداخته شده است.

قدرت بیشتر

RAV4 بعدی یقینا با یک موتور چهار سیلندر قوی تر ارایه خواهد شد، با اینحال از آنجایی که تویوتا در سال های واپسین در مقابل پیشرانه های توربو مقاومت کرده، حدسیات ها از عدم بهره برداری از چنین پیشرانه هایی حکایت دارند.

نسل حال حاضر از این کراس اوور ژاپنی با یک موتور ۲٫۵ لیتری چهار سیلندر که ۱۷۶ اسب بخار قدرت و ۲۳۳ نیوتن متر گریز از مرکز دارد، به فروش می رسد. نیروی تولیدی به وسیله این موتور از روش یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک به چرخ ها ارسال می شود.

برای شما هم جالب است:   رکاب - ورژن پرفورمنس تسلا نمونه ۳ تا سال آتی می‌آید

با استناد به اینکه موتور ۲٫۵ لیتری تازه در نمونه پایه کمری ۲۰۶-۲۰۳ اسب بخار قدرت و حدود ۲۵۰ نیوتن متر گریز از مرکز تولید می کند، عده ای پیش بینی می کنند که تویوتا یقینا از ترکیب این موتور با یک گیربکس هشت سرعته در نسل بعدی RAV4 نیز استفاده خواهد نمود.

با گسترش قدرت RAV4، خارج از ذهن نیست که شتاب آن افزایش یافته و بیننده عملکردی سریع تر باشیم. در آزمایش های انجام شده، RAV4 نمونه ۲۰۱۷ در ورژن دیفرانسیل جلو شتاب صفر تا ۶۰ مایل را در عرض ۹٫three ثانیه و ورژن دو دیفرانسیل نمونه ۲۰۱۶ در عرض eight.7 ثانیه محقق کرده است.

این رکوردها برای یک کراس اوور خانوادگی بد نیستند، با اینحال باید در نظر گرفت که هوندا CR-V نمونه ۲۰۱۷ با موتور ۱٫۵ لیتری توربو شتابی برابر با ۷٫۵ ثانیه دارد و مصرف سوخت آن نیز بهتر از اکثر رقباست؛ از اینرو نسل بعدی RAV4 برای متقاعد کردن خریداران، باید عملکردی شبیه به یا بهتر از نسل حال حاضر داشته باشد..

آیا تویوتا ورژن ای ۶ سیلندر از RAV4 ارایه خواهد نمود؟ روی این مساله چندان حساب نکنید؛ همراه با نمونه پایه چهار سیلندر، نسل بعدی این خودرو یقینا با پیشرانه هیبریدی نیز وارد عرصه خواهد شد تا به مصاف رقبایی مانند نیسان روگ (اکس تریل) هیبریدی و CR-V هیبریدی – که یقینا انتهای امسال بعد از چین وارد خاک آمریکا می شود – برود.

مصرف سوخت بهتر

نسل بعدی RAV4 اصولا باید مصرف سوخت بهینه تری داشته باشد. ورژن دیفرانسیل جلو ۲۰۱۷ در شهر و اتوبان به ترتیب ۱۰ و eight.1 لیتر سوخت مصرف می کند؛ این ارقام برای ورژن دو دیفرانسیل ۱۰٫۶ و eight.four لیتر مطرح شده، نمونه هیبریدی چهار چرخ متحرک نیز در شهر به ۷٫eight و در اتوبان به ۶٫۹ لیتر سوخت نیاز دارد.

برای شما هم جالب است:   تصویری از حالت Plaid تسلا رودستر پخش شد؛ شتاب zero تا 100 چگونه در 2 ثانیه امکان دارد؟

از آنجایی که کمری ۲۰۱۸ با موتور چهار سیلندر در شهر و جاده به ترتیب eight.four و ۶ لیتر سوخت مصرف می کند، انتظار بر اینست که RAV4 نیز مصرف شبیه به یا حتی بهتری داشته باشد.

ورژن اسپرت TRD

قبل از خداحافظی کامل نسل حال حاضر، نمونه ۲۰۱۸ با یک تریم تازه می شود. این تریم که RAV4 Journey اسم گذاری شده، از جهت ظاهری پیشرفت یافته و از پکیج Prime Prep سود می برد.

با تکیه بر این خصوصیت ها، تریم تازه اگر چه اختلاف هایی با ورژن های استاندارد دارد، با اینحال در رفتار اینطور نبوده و نباید انتظار فراوانی از آن داشت.

ممکن است در نسل بعدی، تویوتا با ارایه ی تریم RAV4 TRD Sport بتواند خریداران بیشتری را که خواهان هیجان و تمایز هستند، جذب کند.

محیط کافی برای همه

یکی از نقاط قوت RAV4 حال حاضر، فضایی است که برای سرنشینان و حمل وسایل مختلف مقرر کرده شده است.

با اینحال اگر برای نخستین بار در عقب این کراس اوور را باز کنید، یقینا با مشاهده محیط گسترده شگفت زده خواهید شد.

امیدواریم نسل بعدی نیز که با توجه به پلتفرم یکپارچه تویوتا موسوم به TNGA تولید می شود، حاوی مزیت محیط کافی برای همه باشد.

نسل تازه کمری که با بهره برداری از این پلتفرم ساخته شده، محیط داخلی بزرگ و گسترده ای دارد، با اینحال محیط پا و شانه در قسمت عقب آن چندان زیاد نیست. انتظار بر این است که RAV4 2019 از جهت محیط کابین حداقل پس رفت نکند.

تجربه ای بهتر در تریم پلاتینوم

برای شما هم جالب است:   رکاب - نصب فیلتر ذرات برای اتوبوس های تازه عملیاتی نشد

ورژن پلاتینوم از نسل حال حاضر RAV4 از توانایی های بیشتر و رنگ آمیزی متمایزتری درمقایسه با نمونه معمولی دارا است، با اینحال پیش بینی میکنیم در نسل آتی لیست آپشن های آن طولانی تر شده و مثل کمری ۲۰۱۸ امکاناتی مانند سقف پانورامیک، هداپ دیسپلی رنگی و ترمز اتوماتیک زمان حرکت به عقب ارایه کند.

کیفیت سواری بهتر

درست است که کمری ۲۰۱۸ هنوز نمی تواند مثل یک خودروی دیفرانسیل عقب، لذت رانندگی فراوانی داشته باشد، با اینحال ولی باید گفت کیفیت سواری آن تا حد قابل ملاحظه ای گسترش یافته است. این مساله می تواند پیرامون نسل بعدی RAV4 نیز صادق باشد، مخصوصا اینکه مزدا CX-5 و هوندا CR-V تحت نام دو رقیب اصلی  RAV4 از این لحاظ در موقعیت بهتری قرار دارند.

ورژن دو در RAV4

اگر چه تولید چنین ورژن ای تایید نشده، با اینحال تویوتا در صورت ارایه می تواند طیف بیشتری از خریداران را به سوی خود جذب کند. ورژن دو در از RAV4 دلنشین تر به نظر رسیده و برای مردم جوان خوب تر ارزیابی می شود.

برای نسل بعدی RAV4، در کل امیدواریم تویوتا محیط بزرگ و کابین جادار را قربانی دیزاین تازه ننموده و لحظه بیشتری را صرف افزایش فاکتورهایی مانند هیجان رانندگی و دیزاین ظاهری کند.

درصورت تمایل این لینک خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات