کد خبر : 33265
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۷
28 views بازدید

پرفروش ترین خودروهای مارکت آمریکا در سال ۲۰۱۷

به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی با انتهای سال ۲۰۱۷ و شروع تعطیلات کریسمس سال ۲۰۱۸، فهرست کامل ۲۰ خودروی پرفروش مارکت آمریکا پخش شد. این فهرست که شامل انواع خودروها در کلاس‌های مختلف سدان، شاسی‌بلند، کراس‌اور و وانت پیکاپ است، در کل ۱۷ میلیون و ۲۰۰ هزار ابزار نمونه از برندهای مختلف را در بر می‌گیرد؛ با شرایطی که انتظار می‌رفت، […]

به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

با انتهای سال ۲۰۱۷ و شروع تعطیلات کریسمس سال ۲۰۱۸، فهرست کامل ۲۰ خودروی پرفروش مارکت آمریکا پخش شد. این فهرست که شامل انواع خودروها در کلاس‌های مختلف سدان، شاسی‌بلند، کراس‌اور و وانت پیکاپ است، در کل ۱۷ میلیون و ۲۰۰ هزار ابزار نمونه از برندهای مختلف را در بر می‌گیرد؛ با شرایطی که انتظار می‌رفت، در پرفروش‌ترین‌های سال ۲۰۱۷ مارکت آمریکا تنها چند نمونه سدان مشاهده می‌شود و بیشتر مارکت در دست وانت پیکاپ‌ها و شاسی‌بلندها بوده است.

مقاله‌ی مرتبط:

با اینکه در کل، فروش خودروها در سال ۲۰۱۷ درمقایسه با سال ۲۰۱۶، حدود ۱.۸ درصد کاهش داشته است؛ با اینحال کمپانی‌هایی چون فورد و نیسان گسترش نسبی فروش را تجربه کرده‌اند؛ وانگهی کمپانی‌هایی مانند هیوندای و جیپ به‌سختی موفق شدند در لیست ۲۰ خودروی پرفروش نماینده داشته باشند. پیشتر به عرضه ۲۰ خودروی پرفروش‌ مارکت آمریکا در سال ۲۰۱۷ می‌پردازیم.

۲۰- هیوندای الانترا

فروش: ۱۹۸ هزار و ۲۱۰ ابزار

سدان هیوندای الانترا که درمقایسه با سال ۲۰۱۶، حدود ۵ درصد کاهش فروش داشت، حدوداً با فروش ۱۹۸ هزار و ۲۱۰ ابزار جایگاهی در این لیست ندارد. با اینکه این رقم کمتر از ۲۰۰ هزار ابزار در سال است؛ با این وجود الانترا پرفروش‌ترین نمونه سبد تولیدات هیوندای در مارکت نبردی آمریکا به شمار می‌آید.

۱۹- فورد فیوژن

Ford Fusion

فروش: ۲۰۹ هزار و ۶۲۳ ابزار

فورد فیوژن (Fusion) در مقایسه با سال قبلی کاهش قابل توجه ۲۱.۱ درصد فروش داشته است تا این سدان ۲۳ هزار دلاری، در مکان ۱۹ پرفروش‌ترین‌های سال ۲۰۱۷ مارکت آمریکا قرار گیرد. با استناد به اینکه مدیران کمپانی آمریکایی فورد، چندی قبلً به تولید نمونه‌های بیشتری از خودروهای کلاس شاسی‌بلند و کراس‌اور روی آورده‌اند، فروش حدود ۲۰۹ هزار ابزار فیوژن در سال ۲۰۱۷ چندان تعجب‌برانگیز نیست. با استناد به کاهش فروش فیوژن، مدیران فورد برنامه‌ی نسل تازه فیوژن برای نمونه سال ۲۰۲۰ را از مسیر پیش روی خارج کرده‌اند.

۱۸- تویوتا هایلندر

تویوتا هایلندر

فروش: ۲۱۵ هزار و ۷۷۵ ابزار

نسل سوم شاسی‌بلند تویوتا هایلندر که (Highlander) از سال ۲۰۱۳ به مارکت ارائه شده است، به‌ نظر نمی‌رسد قصد کاهش فروش در مارکت آمریکا داشته باشد؛ با این وجود فیس‌لیفت این نمونه در سال ۲۰۱۶ با کمی تفاوت همراه شد. در کل این شاسی‌بلند ژاپنی با فروش ۲۱۵ هزار و ۷۷۵ ابزار در سال ۲۰۱۷، در مقایسه با سال ۲۰۱۶ حدود ۱۳.۱ درصد گسترش فروش تجربه کرده است.

۱۷- جی‌ام‌سی سیِرا

جی ام سی سیرا / GMC Sierra 1500 Denali

فروش: ۲۱۷ هزار و ۹۴۳ ابزار

برای شما هم جالب است:   هیوندا هایپراکونیک معرفی شد - سایتهای اینترنتی

به نظر میرسدً فروش موفق وانت پیکاپ شورولت سیلورادو که پیشتر به آن اشاره خواهد شد، راه را برای فروش بیشتر وانت لوکس جی‌ام‌سی سیرا (Sierra) سخت‌تر کرده است. وانت پیکاپ سیرا با فروش ۲۱۷ هزار و ۹۴۳ ابزار در سال ۲۰۱۷، در مقایسه با سال قبلی ۱.۶ درصد کاهش فروش داشته است که مثل سال ۲۰۱۶، بازهم همراه با ۱۵ خودروی پرفروش سال قرار نمی‌گیرد.

۱۶- نیسان سنترا

Nissmo sentra  سنترا نیسمو

فروش: ۲۱۸ هزار و ۴۵۱ ابزار

سدان نیسان سنترا (Sentra) با گسترش ۱.۷ درصدی فروش در سال ۲۰۱۷، در مکان ۱۶ این فهرست قرار گرفته است. به خاطر ارائه‌ی ورژن‌های SR توربو و نیسمو، این سدان ژاپنی در سال ۲۰۱۷ در کل ۲۱۸ هزار و ۴۵۱ ابزار فروش داشته است.


۱۵- فورد اکسپلورر

فورد اکسپلورر 2018

فروش: ۲۳۸ هزار و ۵۶ ابزار

نسل پنجم شاسی‌بلند فورد اکسپلورر (Explorer) در سال ۲۰۱۱ به مارکت ارائه شد که تابه‌حال دو فیس‌لیفت بهمراه تفاوت عمده بدست آورده است. بااین‌حال به توجه به فروش ۲۳۸ هزار و ۵۶ ابزار در مقایسه با سال ۲۰۱۶، فورد اکسپلورر حدود ۱۰ درصد کاهش فروش داشته است.

۱۴- جیپ گرند چروکی

جیپ گرند چروکی

فروش: ۲۴۰ هزار و ۶۹۶ ابزار

بزرگ‌ترین تغییر شاسی‌بلند جیپ گرند چروکی (Grand Cherokee) در سال ۲۰۱۷، ارائه‌ی ورژن‌ی ترک‌هاک (Trackhawk) با ۷۰۷ اسب بخار بود. نمی‌توان گفت این ورژن نقش پررنگی در فروش این شاسی‌بلند آمریکایی دارد؛ در این مواقع نظر عده ای خریداران تشنه‌ی قدرت را جلب خواهد نمود. به‌هرحال جیپ گرند چروکی با فروش ۲۴۰ هزار ۶۹۶ ابزار، در مقایسه با سال قبلی، حدود ۱۳ درصد گسترش در مقدار فروش داشته است.

۱۳- نیسان آلتیما

نیسان آلتیما / Nissan Altima

فروش: ۲۵۴ هزار و ۹۹۶ ابزار

سدان نیسان آلتیما که نسل پنجم آن در سال ۲۰۱۲ ارائه شد، در سال قبلی فیس‌لیفت دریافت کرد؛ با این‌حال این سدان ژاپنی با کاهش ۱۷ درصدی فروش درمقایسه با سال ۲۰۱۶، با فروش ۲۵۲ هزار و ۹۹۶ ابزار در سال ۲۰۱۷، در مکان ۱۳ قرار می‌گیرد. نیسان آلتیما پنجمین سدان پرفروش مارکت آمریکا است.

۱۲- شورولت اکوئیناکس

شورولت اکوئیناکس / Chevrolet Equinox

فروش: ۲۹۰ هزار و ۴۵۸ ابزار

نسل سوم کراس‌اور کامپکت شورولت اکوئیناکس (Equinox) انتهای سال ۲۰۱۶ عرضه شد تا مقدمه‌ای بر موفقیت این نمونه در سال ۲۰۱۷ باشد. شورولت اکوئیناکس با ۱۹.۹ درصد گسترش فروش، غیر از کسب مکان دومین کراس‌اور پرفروش آمریکایی در این فهرست، ۲۹۰ هزار و ۴۵۸ هزار ابزار در سال ۲۰۱۷ فروش داشت.

۱۱- فورد اسکِیپ

فورد اسکیپ / Ford Escape

فروش: ۳۰۸ هزار و ۲۹۶ ابزار

بعد از ارائه‌ی نسل سوم کراس‌اور فورد اسکیپ (Escape) در سال ۲۰۱۳ و یک فیس‌لیفت بهمراه تفاوت اندک، مدیران فورد آپدیت زیادی برای این نمونه در نظر نگرفته‌اند. با این‌حال فورد اسکیپ با گسترش ۰.۴ درصدی فروش درمقایسه با سال ۲۰۱۶، با فروش ۳۰۸ هزار و ۲۹۶ ابزار در سال ۲۰۱۷، در مکان ۱۱ این لیست قرار می‌گیرد.

برای شما هم جالب است:   رکاب - بهره برداری از خودروهای برقی در نیویورک آسانتر می‌شود

۱۰- تویوتا کورولا

 2018 Corolla iM

فروش: ۳۲۹ هزار و ۱۹۶ ابزار

اگر فروش نمونه سایون iM را که بعد از منحل شدن کمپانی زیرمجموعه‌ی تویوتا در شکل نمونه کورولا iM فروخته می‌شود، محاسبه کنیم، تویوتا کورولا در سال ۲۰۱۷، در کل ۳۲۹ هزار و ۱۹۶ ابزار در مارکت آمریکا فروخته شده است. این سدان کامپکت پرطرفدار ژاپنی که نسل ۱۱ آن از سال ۲۰۱۳ به مارکت ارائه شده، در مقایسه با سال ۲۰۱۶، حدود ۱۲.۷ درصد کاهش فروش دارد.

۹- هوندا آکورد

هوندا آکورد 2018

فروش: ۳۲۲ هزار و ۶۵۵ ابزار

به خاطر ارائه‌ی نسل ۱۰ هوندا آکورد در سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۷، این سدان خانوادگی و سایز متوسط در انتهای سال ۲۰۱۷، فروش ۳۲۲ هزار و ۶۵۵ ابزار را تجربه کرد. در مقایسه با سال ۲۰۱۶، این رقم ۶.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد؛ با این وجود با استناد به ارائه‌ی نسل تازه آکورد، یقیناً در سال ۲۰۱۸ مقدار فروش این سدان گسترش زیادی داشته باشد.

۸- هوندا سیویک

هوندا سیویک تایپ آر / HONDA CIVIC TYPE R

فروش: ۳۷۷ هزار و ۲۸۶ ابزار

بیش از یک سال است که نسل ۱۰ هوندا سیویک به مارکت ارائه شده؛ با این وجود این گزینه دلیلی برای کاهش فروش ژاپنی پرطرفدار در آمریکا نیست. در مقایسه با سال ۲۰۱۶، هوندا سیویک با فروش ۳۷۷ هزار و ۲۸۶ ابزار، ۳.۲ درصد گسترش فروش در سال ۲۰۱۷ داشته است. ممکن است بتوان گفت که ورژن‌های پرقدرت‌تر Si و تایپ R، نقش مهمی در این محاسبه دارند.

۷- هوندا CR-V

HONDA CR-V

فروش: ۳۷۷ هزار و ۸۹۵ ابزار

شاسی‌بلند کامپکت CR-V پرفروش‌ترین کالا کمپانی ژاپنی هوندا در مارکت آمریکا است. نسل هفتم هوندا CR-V که در ماه آخر سال ۲۰۱۶ به مارکت ارائه شد، بیش از ۳۷۷ هزار ابزار فروش داشته است. در حقیقت CR-V با در دست داشتن یک سال کامل، در مقایسه با سال ۲۰۱۶، گسترش فروش ۶.۱ درصدی تجربه کرده است.

۶- تویوتا کمری

camry 2018

فروش: ۳۸۷ هزار و ۸۱ ابزار

تویوتا کمری بازهم به نوعی پرفروش‌ترین سدان جهان، در آمریکا نیز شهرت خود را چندان از دست نداده است. نسل تازه XV70 تویوتا کمری در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۷ در مارکت آمریکا ارائه شد که به‌ نظر می‌رسد در سال ۲۰۱۸ فروش بهتری داشته باشد. در مقایسه با سال ۲۰۱۶، تویوتا کمری ۰.۱ درصد کمتر فروخته است.

برای شما هم جالب است:   تفاوت عمده در فصل دوم گرند تور

۵- نیسان روگ

نیسان روگ اسپرت

فروش: ۴۰۳ هزار و ۴۶۵ ابزار

کراس‌اور کامپکت نیسان روگ با فروش ۴۰۳ هزار و ۴۶۵ ابزار، درمقایسه با سال ۲۰۱۶ گسترش فروش چشمگیر ۲۲.۱ درصدی داشته است. با این وجود ورژن‌ی روگ اسپرت که در سال ۲۰۱۷ به مارکت آمریکا ارائه شد نیز در این محاسبه محاسبه شده است؛ یقیناً  نیسان روگ بخش فراوانی از فروش بالای خود را مدیون ورژن‌ی اسپرت است.

۴- تویوتا راو۴

toyota rav4 2017

فروش: ۴۰۷ هزار و ۵۴۹ ابزار

به توجه به فروش قابل توجه نیسان روگ، این تویوتا راو۴ است که مقام پرفروش‌ترین شاسی‌بلند/کراس‌اور مارکت آمریکا را از آن خود می‌کند. شاسی‌بلند تویوتا راو۴ با فروش ۴۰۷ هزار و ۵۴۹ ابزار، در مقایسه با سال ۲۰۱۶، گسترش فروش قابل توجه ۱۶.۱ درصد داشته است.

۳- وانت پیکاپ‌های رم

وانت رم / Ram

فروش: ۵۰۰ هزار و ۷۲۳ ابزار

با شرایطی که انتظار می‌رفت، پرفروش‌ترین‌های مارکت آمریکا انواع وانت پیکاپ هستند. در مکان سوم این فهرست، نمونه‌های فول‌سایز وانت پیکاپ‌های رم (Ram) شامل ۱۵۰۰، ۲۵۰۰، ۳۵۰۰ و حتی نمونه سنگین و بدون ظرفیت‌ بار Chassis Cab قرار دارند که در مقایسه با سال قبلی، ۲ درصد گسترش فروش داشته‌اند. وانت پیکاپ‌های رم با فروش ۵۰۰ هزار و ۷۲۳ ابزار، مثل سال ۲۰۱۷، امسال نیز در مکان سوم قرار می‌گیرند.

۲- شورولت سیلورادو

شورولت سیلورادو / Chevrolet Silverado 2019

فروش: ۵۸۵ هزار و ۸۶۴ ابزار

وانت پیکاپ سیلورادو (Silverado) بازهم پرفروش‌ترین کالا کمپانی شورولت در آمریکا است. در مقایسه با سال ۲۰۱۶، سیلورادو ۱.۹ درصد گسترش فروش تجربه کرده است. نسل تازه شورولت سیلورادو چندی قبلً معرفی شد که یقینا در سال ۲۰۱۸، فروش آن بیش از ۵۸۵ هزار ابزار خواهد بود.

۱- وانت پیکاپ‌های مجموعه F فورد

Ford / وانت فورد

فروش: ۸۹۶ هزار و ۷۶۴ ابزار

مجموعه F وانت پیکاپ‌های فورد با فروش بی‌مانند ۸۹۶ هزار و ۷۶۴ ابزار در سال ۲۰۱۷، بازهم برای ۴۱امین سال پشت سر هم، پرفروش‌ترین خودروی مارکت آمریکا است. با معرفی‌ی ورژن‌ی پرطرفدار رپتور در ابتدا سال ۲۰۱۷ و نمونه‌های تازه ۲۰۱۸ بعد از آن، مجموعه F وانت‌ پیکاپ‌های فورد در مقایسه با سال ۲۰۱۶، حدود ۹.۳ درصد گسترش فروش داشته‌اند. اگر فروش مجموعه F فورد در سال ۲۰۱۸ بیشتر هم شود، اصلاً نباید تعجب کرد. باید منتظر ماند و دید که آیا این مجموعه پرطرفدار، به فروش یک میلیون ابزار تا سال ۲۰۲۰ خواهد رسید یا نه.

 منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات