کد خبر : 24165
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۲۸
20 views بازدید

پورشه کاین ۲۰۱۹ (Porsche Cayenne) عرضه شد؛ نسل سوم کراس اوور لوکس آلمانی

به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته دیجی لند پورشه کاین ۲۰۱۹ (Porsche Cayenne) تحت نام نسل سوم این کراس اوور آلمانی عرضه شد. پیشتر با مشخصات، قابلیت ها و خصوصیت‌های این خودرو آشنا می‌شویم. همزمان با اینکه چندی قبل عکس هایی از نسل تازه خودروی پورشه کاین پخش شده بود، اکنون در روز ۲۹ آگوست، این خودروساز بزرگ آلمانی، نسل سوم کراس […]

به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته دیجی لند

پورشه کاین ۲۰۱۹ (Porsche Cayenne) تحت نام نسل سوم این کراس اوور آلمانی عرضه شد. پیشتر با مشخصات، قابلیت ها و خصوصیت‌های این خودرو آشنا می‌شویم.

همزمان با اینکه چندی قبل عکس هایی از نسل تازه خودروی پورشه کاین پخش شده بود، اکنون در روز ۲۹ آگوست، این خودروساز بزرگ آلمانی، نسل سوم کراس اوور لوکس خود را در زادگاهش پرده گشود. کاین کالا مهمی برای کمپانی پورشه شمرده می‌شود و از لحظه عرضه نسل اول آن در سال ۲۰۰۲ میلادی تا اینجای کار حدود ۷۶۰ هزار ابزار از آن در تمامی دنیا فروخته شده است. با این وجود ۵۰۰ هزار ابزار از خودروهای فروخته شده کاین به نسل دوم آن مرتبط می‌شود. اکنون نیز نسل سوم پورشه کاین با دیزاین تازه، محیط داخلی جادار و وزن کمتر درمقایسه با نسل قبلی عرضه شده و خیلی زود وارد بازارهای جهانی خواهد شد.

پورشه کاین ۲۰۱۹ روند رو به افزایش و تکاملی این کراس اوور را ادامه داده است. جلوپنجره و چراغ‌های عقب دلیل شده تا بیننده نوعی دیزاین افقی در این خودرو باشیم با اینحال چراغ‌های جلوی کشیده شده به سوی عقب، بازهم در کاین قابل شناسایی است. کاپوت عضلانی در نمای جلوی خودرو قابل مشاهده است و در عقب نیز چراغ‌های تازه ای استفاده شده و الهام گرفتن از نسل تازه سدان پورشه پانامرا در‌ آن به خوبی مشهود است. یک اسپویلر هم بر روی سقف قرار گرفته و نمای عقب پورشه کاین تازه را کامل می‌کند.

برای شما هم جالب است:   آیا می توان با خودروهای تجهیز به ترمز پارک الکترونیکی دستی کشید؟

محورهای جلو و عقب پورشه کاین ۲۰۱۹ مانند قبل ۲٫۸۹ متر است با اینحال طول خودرو ۷٫۶ سانتی‌متر گسترش داشته و اکنون به four.92 متر رسیده است. بزرگ‌تر شدن ابعاد این کراس اوور دلیل شده تا کابین خودرو نیز جادارتر از قبل شود و حجم صندوق بار تا ۱۵ درصد گسترش بیابد. به توجه به بزرگ‌تر شدن ابعاد،‌ وزن پورشه کاین ۲۰۱۹ حدود ۶۵ کیلوگرم کمتر از نسل قبلی خود شده است. کمپانی پورشه برای سبک کردن کاین تازه، تمام پنل‌های بدنه، پنل کف و اجزای شاسی را از آلومینیوم ساخته و برای باتری نیز از نمونه لیتیوم پلیمر استفاده کرده که فارغ از همه چیز ۱۰ کیلوگرم، کاین را سبک‌تر کرده است. این باتری از نمونه جی تی ۳۹۱۱ به این کراس اوور آلمانی آورده شد.

پورشه کاین 2019

نسل تازه پورشه Cayenne در دو ورژن استاندارد و S عرضه شده و در مارکت جهانی ارائه خواهد شد. ورژن استاندارد کاین ۲۰۱۹ از پیشرانه three لیتری V6 با قدرت ۳۴۰ اسب بخار و گریز از مرکز ۴۵۰ نیوتن متر بهره میبرد که ۴۰ اسب بخار قدرتمندتر از نسل قبلی است. پورشه کاین S نیز به پیشرانه ۲٫۹ لیتری V6 توئین توربو با قدرت ۴۴۰ اسب بخار و گریز از مرکز ۵۵۰ نیوتن متر تجهیز شده است.

این گسترش قدرت بهمراه کاهش وزن خودرو دلیل شده تا نسل سوم پورشه کاین ورژن استاندارد در مدت ۵٫۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد که ۱٫۷ ثانیه سریع‌تر از نسل قبلی خود است. به علاوه از طرف دیگر این ورژن به حداکثر سرعت ۲۴۴ کیلومتر بر ساعت دست می یابد. کاین S هم برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر بر ساعت به four.9 ثانیه لحظه نیاز دارد و حداکثر سرعت آن نیز ۲۶۵ کیلومتر بر ساعت مطرح شده است. ضروری به ذکر است که هر دو نمونه به گیربکس eight سرعته اتوماتیک و سامانه چهار چرخ محرک تجهیز شده‌اند.

برای شما هم جالب است:   گسترش تولید تولیدات فراری در سال ۲۰۱۸

پورشه کاین 2019

بر اساس اخبار پخش شده، برنامه ریزی شده است در ماه‌ها و سال‌های آتی، پیشرانه‌ها و نمونه‌های تازه ای به پورشه کاین ۲۰۱۹ اضافه شوند و یقینا بیننده ارائه نمونه‌های هیبریدی، توربو و GTS نیز خواهیم بود. پورشه برای اولین بار، سایز رینگ‌های کاین را کاهش داده و از رینگ‌های ۱۹ تا ۲۱ اینچی برای این کراس اوور استفاده کرده است. به علاوه از طرف دیگر در نسل تازه این خودرو، فرمان‌گیری چرخ‌های عقب تحت نام یک آپشن سفارشی عرضه می‌شود و سیستم مدیریت اکتیو تعلیق پورشه نیز در لیست آپشن‌های سفارشی ورژن استاندارد دیده می شود. این آپشن برای نمونه S به روش استاندارد عرضه شده است. سیستم کنترل شاسی پویای پورشه هم از روش سیستم الکتریکی ۴۸ ولتی کنترل می‌شود و پاسخگویی بسیار سریع‌تری دارد.

تکنولوژی رانندگی نیمه اتوماتیک InnoDrive تحت نام یک آپشن تازه در پورشه کاین ۲۰۱۹ در معرض قرار گرفته است. هم اینک این سیستم در نمونه پانامرای ویژه ایالات متحده آمریکا قرار دارد. آپشن تازه دیگری که برای کاین مقرر کرده شده، نگهداری دیواره است. این سیستم در صورتی که تشخیص دهد رینگ‌های لوکس خودرو به برخورد با جدول‌های کنار خیابان نزدیک شده‌اند، به طرز اتوماتیک خودرو را هدایت می‌کند. دوربین تشخیص عابران پیاده و دوچرخه‌سواران، نمونه دیگری از تکنولوژی‌های ایمنی این کراس اوور لوکس آلمانی شمرده می‌شود. four پورت USB و شبکه جهانی وب وای فای ۴G هم از نمونه خصوصیت‌های اتصالی پورشه کاین ۲۰۱۹ هستند.

پورشه کاین 2019

با اینحال جدا از همه این‌ها، Floor Coated Brake جالب‌ترین آپشن نسل تازه پورشه کاین است. این آپشن تنها برای رینگ‌های ۲۰ و ۲۱ اینچی عرضه شده و پوششی از نوع تنگستن-کاربید است که بر روی دیسک‌های ترمز قرار می‌گیرد و ضریب اصطکاک ترمزها را افزایش می‌بخشد و گرد لنت‌ها را کاهش می‌دهد. به علاوه از طرف دیگر ترمزهای کربن سرامیکی نیز تحت نام آپشن در دست خریداران قرار می‌گیرد.

برای شما هم جالب است:   رکاب - ثبت ۱۱میلیون تردد خودرو در جاده های زنجان

در داخل کابین خودرو، آمپرهای سنتی آنالوگ بازهم پابرجا مانده‌اند و دو صفحه نمایش ۷ اینچی رنگی نیز در طرفین این آمپرها برای دادن معلومات بیشتر به راننده گنجانده شده است. در وسط داشبورد هم یک صفحه نمایش ۱۲٫three اینچی لمسی برای سیستم معلومات و سرگرمی قابل مشاهده است.

پورشه کاین 2019

نسل تازه پورشه کاین در ابتدا سال آتی میلادی با نمونه ۲۰۱۹ در کشور آمریکا ارائه می‌شود و هزینه ورژن معمولی آن از ۶۵ هزار و ۷۰۰ دلار شروع می‌شود. ورژن کاین S نیز با حداقل هزینه ۸۲ هزار و ۹۰۰ دلار فروخته خواهد شد. از اینرو هر یک از این نمونه‌ها، بیش از ۵ هزار دلار گران‌تر از قبل شده‌اند.

گالری تصویر های پورشه کاین ۲۰۱۹



منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات