به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

با تکمیل‌هایی که پول‌استار در نیروی محرکه ولوو XC60 بوجود آورده است، این خودرو می‌تواند ۴۲۱ اسب بخار قدرت داشته باشد و قدرتمندترین کالا تاریخ ولوو شمرده شود.

ولوو XC60 شاسی‌بلند هیبریدی تولید سوئد است که می‌تواند تنها با بهره برداری از انرژی الکتریکی نیز حرکت کند. این خودرو  به علاوه از طرف دیگر از سطح ایمنی بسیار بالایی دارا است و اکنون غیر از راحتی و امنیت، سرعت و لذت رانندگی اسپرت را در دست رانندگان می‌گذارد.

پول‌استار (Polestar)، برند تولید کننده‌ی خودروهای با عملکرد بالای ولوو، بهبودهایی در نیروی محرکه این نمونه بوجود آورده است. به باعث این تفاوت، ولوو XC60 اکنون ۴۲۱ اسب بخار قدرت دارد. پول‌استار در جعبه‌دنده‌ی این نمونه هم تغییراتی بوجود آورده است که دلیل می‌شوند تعویض دنده سریع‌تر انجام شود. به علاوه از طرف دیگر جعبه‌دنده به‌گونه‌ای بهینه شده است که در پیچ‌هایی که دلیل می‌شوند خودرو با شتاب جانبی فراوانی روبه‌رو شود، گریز از مرکز را ثابت نگه می‌دارد. 

تمام این تفاوت همراه با یکدیگر دلیل می‌شوند که XC60 در استفاده‌های روزمره، قدرت و گریز از مرکز بیشتری در دست راننده بگذارد و به علاوه از طرف دیگر در دور زدن و عبور از پیچ‌های تند،‌ وارد شدن به بزرگراه‌ها و سبقت گرفتن بهتر رفتار کند. قبل از این‌که عملکرد نیروی محرکه این خودرو به وسیله پول‌استار ارتقاء یابد، این نمونه قادر بود ۴۰۷ اسب بخار قدرت تولید کند که دلیل می‌شد در ۵.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. اکنون گمانه زنی می شود این عدد کم شود و همان‌طور که ولوو ادعا کرده است، XC60 مبدل به «وسیله نقلیه ای برای رانندگان حقیقی» شود.

برای شما هم جالب است:   تمام اتومبیل های ولوو تا سال 2019 الکتریکی خواهند شد

Volvo XC60 T8

هم اینک، XC60 T8 بهینه‌شده به وسیله پول‌استار، همراه با XC90 T8 مبدل به قوی‌ترین خودروهای ساخته‌شده در تاریخ ولوو شده‌اند. 

پول‌استار در آینده ای زود مبدل به یک برند مجزا خواهد شد. تیم مدیریت تازه ای در این کمپانی شکل خواهد گرفت و صرفا به تولید خودروهای الکتریکی با عملکرد بالا روی خواهد آورد. پول‌استار مطرح کرده است که مشارکت این کمپانی با ولوو، به پول‌استار اجازه می‌دهد خودروهایی دیزاین و تولید کند که در سطح جهانی با برترین نمونه‌های الکتریکی، به رقابت بپردازند.منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد