به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته دیجی لند

به نظر میرسد چین در حال برنامه ریزی برای ممنوعیت بهره برداری از اتومبیل های سوخت فسیلی است تا بتواند تولید کربن در کلان شهرهایش را مهار کند. گفته می‌شود برای تولیدکنندگان یارانه‌های خاصی نیز مقرر کرده شده است.

با استناد به گفته گزارش تازه ای از جانب بلومبرگ، کشور چین خودش را مهیای برنامه ریزی جهت انتهای دادن به فروش و تولید اتومبیل های سوخت فسیلی است. این کشور با این ممنوعیت تصمیم گرفته است تا از آن تحت نام راهی جهت ترغیب خودروسازان محلی به پیشرفت اتومبیل های الکتریکی پرداخت کند. با شرایطی که یقینا مستحضر هستید کشور چین به دلیل‌ی تردد بسیار اتومبیل‌ها در خیابان‌های کلان شهرهایش، یکی از آلوده‌ترین کشورهای جهان است.

“Xin Guobin” معاون وزیر صنایع و تکنولوژی معلومات چین روز شنبه با سخنرانی در یک اجلاس مرتبط به خودرو عنوان کرد که رگولاتورهای این کشور در حال کار بر روی جدول زمانی جهت خارج سازی تولید و فروش اتومبیل های سوخت فسیلی هستند. بر اساس محاسبه پخش شده، چین به همراه فروش ۲۸ میلیون ابزار خودرو در سال ۲۰۱۶ صاحب عظیم ترین مارکت جهان برای اتومبیل‌ها است و این نشان از گسترش فروش در طول سالیان واپسین است. بلومبرگ اشاره می‌کند که چین تصمیم گرفته است مارکت خودروهای الکتریکی خود را از روش اختصاص یارانه‌هایی ویژه گسترش دهد و به همراه آن، میزان تولید کربن به وسیله سوخت اتومبیل‌ها را نیز کاهش دهد.

دیگر کشورهای بزرگ نیز در حال حذف اتومبیل های سوخت فسیلی از بازارشان هستند

بسیاری دیگر از کشورهای بزرگ نیز راه‌کارهای مشابهی را برای ممنوعیت بهره برداری از اتومبیل های سوخت فسیلی مقرر کرده‌اند: فرانسه و بریتانیا هر دو تا سال ۲۰۴۰ میلادی فروش این دسته از اتومبیل‌ها را متوقف خواهند کرد. تعداد خودروسازانی که به تولید اتومبیل های الکتریکی می‌پردازند نیز گسترش یافته است. ولوو مطرح کرده است از سال ۲۰۱۹ تنها دیگر به تولید خودروهای الکتریکی و یا الکتریکی – هیبریدی خواهد پرداخت. جگوار لندرور نیز تا سال ۲۰۲۰ تنها به تولید خودروهای تمام الکتریکی خواهد پرداخت و تمامی اتومبیل های استون مارتین نیز تا سال ۲۰۲۵ تمام هیبریدی خواهند بود.

برای شما هم جالب است:   سیتروئن C5 ایرکراس معرفی شدمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد