به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته دیجی لند

کاروانا (Carvana) یک پلتفرم تجارت الکترونیک مدرن است که در عده ای جاهای ایالات متحده آمریکا جهت فروش خودروهای کارکرده و حتی تحویل آن در درب منزل راه‌اندازی شده است.

ممکن است تنها چند مورد شغل در تمامی جهان وجود داشته باشد که مردم اعتماد مقداری به آن‌ها دارند؛ یکی از این مشاغل، فروش ماشین های دست دوم است. بیشتر خریداران به فروشندگان خودروهای کارکرده ، اعتماد کافی ندارند و برای خرید اتومبیل، بسیار دقت می‌کنند تا سرشان کلاه نرود و اتومبیل معیوب نصیبشان نشود. اخیرا، کمپانی‌هایی در عده ای کشورهای پیشرفته وارد کار شده‌اند تا دید مردم را درمقایسه با خودروهای کارکرده تغییر دهند و اعتماد آن‌ها را به دست بیاورند. کمپانی کاروانا (Carvana)، فرضیه تازه ای را در این عرصه مطرح کرده و این فرضیه را در جاهای جنوبی ایالات متحده آمریکا به اجرا درخواهد آورد.

کاروانا، خودروهای کارکرده را درب منزل به خریداران تحویل می‌دهد

کاروانا یک سیستم فروش غول پیکر برای خودروهای کارکرده است که در ۲۷ شهر مختلف آمریکا از نمونه آتلانتا، نشویل و تمامی تگزاس راه‌اندازی شده و حدود eight هزار ابزار خودروی دست دوم را به فروش می‌رساند. این پلتفرم عظیم و غول پیکر، اتومبیل‌ها را با هزینه بسیار خوب به فروش می‌رساند و حتی این امکان برای خریداران ممکن شده تا ماشین تهیه شده را درب منزل بهمراه مدارک دریافت کنند. کاروانا برای اجرای این طرح، بیش از نیم میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده و در صورت موفقیت فرضیه ذکر شده، مطمئنا در آتی بیننده گسترش آن خواهیم بود.

برای شما هم جالب است:   مشارکت مشترک تویوتا و مزدا در اجرا کارخانه‌ای برای اتومبیل های الکتریکی

خودروهای کارکرده

ممکن است بزرگ‌ترین نگرانی برای این طرح، مدیرعاملی ارنی گارسیا سوم در کمپانی کاروانا است. بخش بزرگی از سرمایه نیم میلیارد دلاری برای راه‌اندازی این پلتفرم از روش سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار نیویورک انتشار یافته با اینحال بزرگ‌ترین سهام‌دار Carvana، ارنست گارسیا دوم است. ایشان در ابتدا دهه ۱۹۹۰ میلادی به دلیل تقلب وام محکوم شده بود و اکنون پسر ایشان یعنی ارنی گارسیا سوم تحت نام رئیس این کمپانی سرگرم به کار شده است. این مسئله، نگرانی عده ای از مردم در باب احتمال کلاه‌برداری را در جستجوی داشته است؛ با اینحال تقلب در چنین طرح‌ای با سرمایه‌گذاری نیم میلیارد دلاری، جای ریسک بسیار بالایی دارد و این ریسک بالا، احتمال کلاه‌برداری از خریداران را کاهش خواهد داد.منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد