به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته دیجی لند

آگرا آر اس (Agera RS) وسیله نقلیه ای از کمپانی اتومبیل‌سازی سوئدی کوئنیگزگ (کونیخ زگ) است که اخیرا رکورد سرعت صفر تا چهارصد کیلومتر بر ساعت بوگاتی شیرون را شکسته است.

حدودا چند هفته پیش بود که خبر رسیدن به زمانی حیرت آور به وسیله خودرو حیرت آور بوگاتی شیرون (Bugatti Chiron) توجه‌ها را به خود معطوف نمود، با اینحال از آنجایی که رکوردها برای شکسته شدن ثبت می‌شوند، یکی از بهترین خودروهای کمپانی کوئنیگزگ (Koenigsegg) با اختلافی تقریبا ۵ ثانیه این رکورد را جابه‌جا کرد.

به توجه به اینکه محل تست آگرا آر اس در فرودگاهی مرتبط به جنگ جهانی دوم در دانمارک بود و کیفیت آن در حد ایدآل نبود، سرعت این خودرو سوئدی نسبتا از اتومبیل مشهور شیرون بالاتر بود؛ خودرو بوگاتی در آزمایش انجام‌شده مدت لحظه تقریبی ۴۲ ثانیه را برای شکستن رکورد سرعت صفر تا چهارصد کیلومتر بر ساعت نیاز داشت،‌ همزمان با اینکه آگرا آر اس تنها در ۳۷٫۲۸ ثانیه سرعت خود را از حالت توقف کامل به چهارصد کیلومتر رساند و سپس از نو توقف کرد.

کوئنیگزگ آگرا آر اس ، رکورد سرعت بوگاتی شیرون را شکست (ویدیو)

اعداد ثبت‌شده نشان می‌دهند که مدت لحظه ۲۶٫۸۸ ثانیه از تایم کلی صرف رساندن سرعت از صفر به چهارصد کیلومتر بر ساعت، ‌در مسافتی برابر با ۱۹۵۸ متر بوده و در ۹٫۵۶ ثانیه باقی ماند هم با به کار گیری ترمزهای آگرا آر اس و طی شدن مسیری ۴۸۳ متری، این غول جهان خودروسازی بطور کلی متوقف شده است.

کوئنیگزگ آگرا آر اس ، رکورد سرعت بوگاتی شیرون را شکست (ویدیو)

بر اساس برنامه‌ریزی‌های ابتدایی، مقرر شده بود که این خودرو حیرت آور، که علي الخصوص برای مصرف‌کنندگان آمریکایی ساخته شده و قدرتی برابر با ۱۳۶۰ اسب بخار دارد، در پیست‌های آلمان مورد تست قرار گیرد، با اینحال بدی اوضاع آب و هوا در این کشور،‌ آگرا آر اس را به فرودگاهی در دانمارک کشاند.

برای شما هم جالب است:   اسکوتر الکتریکی هوندا EV-Membership معرفی شد؛ ارائه در سال آتی

فرد انتخاب‌شده برای ثبت رکورد سرعت صفر تا چهارصد کیلومتر بر ساعت هم راننده ماهری به اسم نیکلاس لیلجا (Niklas Lilja) بود که به مدت یک روز کامل با این خودرو در پیست واضح‌شده رانندگی کرد تا بعد از عادت کردن به سواری اتومبیل و انجام تفاوت ضروری در تنظیمات آگرا آر اس، رکورد قبلی را بشکند.

پیشتر شما را به دیدن عکس ها این اتومبیل بی‌همتا و ویدیو منتشرشده از رکوردشکنی واپسین آن دعوت می‌کنیم:


ویدیو شکستن رکورد سرعت به وسیله خودرو آگرا آر اسمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد