درباب جدید های خودرو خبری داریم مبنی بر اینکه ” کوروت ZR1 تازه در مسابقات لمانز امسال عرضه می‌شود!” که پیشتر بدان میپردازیم.

کوروت ZR1 می‌تواند زودتر ازآنچه مجله‌ی car پیش‌بینی کرده در مسابقه ۲۴ ساعته le mans معرفی شود

این بهترین مهلت برای ZR1 تازه است، چراکه مسابقات ۲۴ ساعته le mans می‌تواند بهترین مکان برای عرضه قویی‌ترین و سریع‌ترین کوروت تولیدشده تا به امروز باشد.

هنوز اخبار رسمی پیرامون‌ این خودرو از جانب شورلت منتشرنشده، با اینحال یکی از خوانندگان مجله اتومبیل، تصویر‌های غیر علنی‌ای را از این خودرو که با بویینگ ۷۴۷ به محل مسابقات فرستاده‌شده را برای این مجله فرستاد بود.

در طول حیات ۴۰ ساله‌ جنرال موتورز پیوسته ZR1 وسیله نقلیه ای بوده که نماد قدرت و توانایی بالا برای ورژن‌ی استاندارد کوروت بوده. ازاین‌رو جنرال موتورز تلاش‌های بسیاری برای هرچه قوی‌تر و مسابقه‌ای‌تر عرضه کردن هر نسل آن درمقایسه با نسل قبل انجام می‌دهد. با استناد به عکس ها، آنچه ما می‌توانیم ببینیم این است که نمای عقب خودرو به صورت تمام و کمال پنهان شده و ماشین بر روی چرخ‌هایی استاندارد سوار است که جنبه‌ی تولید انبوه شدن آن را بیشتر در فکر تقویت می‌کند.

آنچه از عکس ها جاسوسی پیداست، جنرال موتورز تلاش فراوانی برای رساندن نمونه پروتوتایپ این ماشین تا آخر هفته در مسابقات لمانز کرده که حتما هزینه‌ بسیاری را صرف تکمیل‌سازی و تکمیل آن، تنها برای این یک روز ویژه کرده است.

اینکه کمپانی تولید کننده از ویژگیهای تکنیکی و معلومات دیگر ZR1 کم حرف زده، جای تعجب دارد؛ با اینحال بدین شکل که از قراین پیداست این نمونه از همان موتور eight سیلندر مشهور LT5، با دو توربو شارژر قدرات می گیرد که با گسترش بیش از ۲۲۰ اسبی درمقایسه با موتور کوروت استاندارد، LS7 قدرتی بیش از ۷۰۰ اسب بخار تولید می‌کند و گشتاوری تقریبا ۸۱۰ نیوتن متر به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند.

برای شما هم جالب است:   پنج خودرو که زمان پیری خواهان آنان هستیم!

باید دید این هیولای آمریکایی در پیست‌های مشهور سرعت‌گیری مانند نوربرگرینگ آلمان و مونزا ایتالیا چه رکوردهایی ثبت می‌کند.

امیدواریم خبر ” کوروت ZR1 تازه در مسابقات لمانز امسال عرضه می‌شود!” مورد استقبال علاقه مندان به خودرو قرار گرفته است.

منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد