کد خبر : 24342
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۲:۵۹
15 views بازدید

کیا سورنتو ۲۰۱۸ با قابلیت ها و ظاهر تازه؛ معرفی شد

به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی در آستانه کنفرانس خودروی فرانکفورت، عکس هایی از خودروی کیا سورنتو ۲۰۱۸ با دیزاین تازه پخش شده است. کیا موتورز اروپا گروهی از بسته‌های ارتقائی برای شاسی‌بلند مدل برتر و هفت سرنشینه خود؛ سورنتو پیشنهاد کرده است. کیا سورنتوی تازه، برای نخستین بار در کنفرانس بین‌المللی فرانکفورت امسال به روش رسمی عرضه می‌شود و انتهای […]

به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

در آستانه کنفرانس خودروی فرانکفورت، عکس هایی از خودروی کیا سورنتو ۲۰۱۸ با دیزاین تازه پخش شده است.

کیا موتورز اروپا گروهی از بسته‌های ارتقائی برای شاسی‌بلند مدل برتر و هفت سرنشینه خود؛ سورنتو پیشنهاد کرده است. کیا سورنتوی تازه، برای نخستین بار در کنفرانس بین‌المللی فرانکفورت امسال به روش رسمی عرضه می‌شود و انتهای همین‌ سال به مارکت اروپا ارائه خواهد شد. این شاسی‌بلند با دیزاین بدنه و کابین جدید قابل مشاهده است و به بروزترین تکنولوژی‌های ایمنی و ارتباطی درون وسیله نقلیه ای کیا تجهیز است. شاسی‌بلند تازه کیا در نوع GT Line هم ارائه می‌شود، نمونه هشت سرعته اتوماتیک با پیشرانه ۲.۲ لیتری دیزلی هم موجود است.

مایکل کول، رئیس کیاموتورز اروپا اظهار داشته است:

سورنتو در سال ۲۰۱۶، محاسبه فروش ۱۵,۷۶۹ خودرو را به ثبت رسانده است و تحت نام یکی از اساسی ترین عوامل افزایش فروش پایدار کمپانی باقی خواهد ماند. نمونه حال حاضر متقاضی فراوانی دارد و خصوصیت‌های مانند ظاهر دلنشین، کارایی و ارزش بالا را در هم آمیخته می‌کند. بهبودسازی‌های صورت گرفته در بدنه و محیط داخلی خودرو، ارتقاء ایمنی و تکنولوژی‌های درون وسیله نقلیه ای، همگی تقاضا را بالا می‌برند و از بقای نرخ فروش قوی این خودرو اطمینان حاصل می‌کنند.

پیشتر مشخصات و قابلیت ها کیا سورنتو ۲۰۱۸ را عرضه و بررسی می‌کنیم.

دیزاین بدنه و محیط داخلی

طراحان کمپانی کیا، اصلاحات تازه ای برای بدنه خودرو مقرر کرده‌اند؛ سپر‌های بازنگری‌شده، چراغ‌های LED تازه عقب و جلو و پرداخت تازه متالیک تیره برای جلوپنجره با برنامه ببری شکل، جزو این تفاوت هستند. نتیجه این اصلاحات، ظاهری هدفمند و پیچیده برای کیا سورنتوی تازه است. رنگ‌های اسپرسو غلیظ و آبی تیره جاذبه‌ای هم همراه با برنامه تازه برای چرخ‌های ۱۷، ۱۸ و ۱۹ اینچی آلومینیوم آلیاژی سورنتو، موجود هستند. در کابین؛ فرمان، صفحه آگاهی رسانی و صفحه نمایش LCD کنترل آب‌وهوای تازه ای قابل مشاهده است. غیر از آن، داشبورد خودرو به سیستم ناوبری تصویری صوتی تازه ای (Audio Visible Navigation) تجهیز شده است.

در محیط داخلی سورنتو ۲۰۱۸، از مواد نرم و چرم با تناسب بیشتر استفاده شده است تا محیطی باکیفیت بوجود بیاید. خریدار‌ها در این بخش بین دو برنامه تک رنگ (مشکی) و دورنگ (مشکی و بژ سنگ) و پوشش چرم و پارچه، حق انتخاب دارند. پوشش چرم قهوه‌ای یا خاکستری روشن هم تحت نام گزینه دلخواه می باشد. صندلی راننده و شاگرد به ترتیب به پشتیبان کمر چهارسو و دوسوی قابل تنظیم تجهیز شده‌اند که در گسترش راحتی سرنشین‌ها موثر است.

برای شما هم جالب است:   بدفروش ترین خودروهای مارکت آمریکا در سال 2017

قوای محرکه

کیا سورنتو ۲۰۱۸، نخستین شاسی‌بلند این کمپانی است که به سیستم انتقال قدرت هشت سرعته اتوماتیک تجهیز می‌شود. این جعبه‌دنده بومی که سال ۲۰۱۶ ارائه شد؛ درحالی که اندکی از سطح آلایندگی خودرو می‌کاهد، تعویض‌ دنده نرم و سواری محکم و قاطعی را ممکن می‌کند. سیستم انتقال قدرت تازه که ۱۴۳ تکنولوژی جدید اختراع شده دارد، برای نمونه‌هایی که به پیشرانه ۲.۲ لیتری دیزلی تجهیز هستند، موجود خواهد بود.

سیستم حال حاضر جانشین جعبه‌دنده شش سرعته اتوماتیک قبل شده است و با این وجود گزینه شش سرعته دستی هم در لیست قابل مشاهده است. در مقایسه با دیگر سیستم‌های انتقال قدرت اتوماتیک، گزینه هشت سرعته تازه کیا به دریچه‌های کنترل کمتری نیاز دارد که اتصال مکانیکی مستقیم بیشتری به پیشرانه ایجاد می‌کند. این تکنولوژی باعث می‌شود که سرعت تعویض‌ دنده درمقایسه با نمونه شش سرعته اتوماتیک قبلی بیشتر شود، به علاوه از طرف دیگر تعدد دنده‌ها، غیر از گسترش شتاب در کاهش انتشار کربن‌دی‌اکسید از رقم ۱۷۲ به ۱۵۹ گرم در هر کیلومتر موثر است.برای این سیستم انتقال، چهار حالت مختلف اقتصادی (Eco)، راحتی (Consolation)، اسپرت (Sport) و هوشمند (Sensible) مقرر کرده شده است. راننده می‌تواند به کمک سیستم الکترونیکی انتخاب حالت سواری سورنتو، اقدام به انتخاب حالت مورد نظر خود کند. هر حالت امکان شخصی‌سازی واکنش قوای محرکه (افزایش مصرف سوخت یا تغییر مشخصه‌های شتاب‌گیری با توجه به اولویت) در مقابل کنش راننده را ممکن می‌کند.

کیا سورنتو ۲۰۱۸

 انتخاب حالت سواری با وزن سیستم کمکی گردش فرمان هم سازگار می‌شود و حرکت فرمان را سریع‌تر و ساده تر می‌کند. حالت هوشمند تازه به منظور فهم و پیش‌بینی رفتار و اولویت‌های راننده زمان هدایت و گردش فرمان خودرو دیزاین شده است. با گزینش این حالت، خودرو به روش اتوماتیک بین حالت‌های Eco، Consolation و Sport جابه‌جا می‌شود؛ تحت این شرایط سورنتو با کنش و رفتار راننده در کنترل فرمان و در اوضاع مختلف جاده‌ای هماهنگ می‌شود، در سرعت‌های مختلف و محیط‌های سواری گوناگون به حالت از قبل تعیین شده و با توجه به اولویت راننده رفتار می‌کند.

نمونه GT Line

کیا نمونه GT Line را با الهام گیری از ظواهر نمونه‌های قدرتمندتر خود در راستای گسترش تقاضا و خریدار، برای سورنتو هم ارائه کرده است. گروه GT Line اجزای دلنشین ارتقائی‌ای را برای ظاهر در بردارد که از این موارد می‌توان به چراغ‌های LED مه‌شکن چهارلامپی، کالیپر‌های قرمز ترمز، پایه‌های پایین درب برجسته‌تر و نشانه‌گذاری با عنوان GT Line برای ایجاد تمایز بین دیگر نمونه‌های سورنتو، اشاره نمود. در نمونه‌های دیزلی، اگزوز دوقولی کرومی تازه قابل مشاهده است. محیط داخلی نمونه‌های GT Line، گزینه‌های بهبودسازی نمونه استاندارد را در خود قرار داده است. غیر از آن به صندلی‌های دوخت‌ودوز شده با چرم مشکی و خاکستری متضاد بهمراه نماد GT Line، آراسته شده است. نوع GT Line، پدال‌های تعویض‌دنده ممتاز و هایلایت‌هایی به رنگ کروم اطلسی در تمامی محیط داخل دارد.

برای شما هم جالب است:   5 خودروی جدید تویوتا در سال 96 وارد کشور می‌شود

ایمنی

شاسی‌بلند موفق کیا سورنتو ۲۰۱۸، چندی قبل در آزمایش‌های تصادف و استحکام مؤسسه ایمنی بزرگراه آمریکا بالاترین نمره را کسب کرده است. این امتیاز بالا به خاطر تکنولوژی‌های اکتیو و کارآمد ایمنی این خودرو حاصل شده است. برای نخستین بار سورنتو با بروزترین سیستم‌های دستیار راننده هوشمند کیا (DRIVE WiSE Superior Driver Help Programs) ارائه می‌شود. DRIVE WiSE معرف فلسفه کیا در ایجاد وسایل نقلیه ایمن با تکنولوژی‌های ایمنی اکتیو است که به منظور جلوگیری یا کاهش اثر و خسارت برخوردها دیزاین شده‌اند. سیستم تازه اخطار آگاهی راننده (Driver Consideration Warning) از حواس‌پرتی و خواب‌آلودگی راننده جلوگیری می‌کند. این سیستم رفتار راننده و خودرو را پایین نظر می‌گیرد و در مواقعی که عدم تمرکز راننده را احساس کند، پیغام اخطار صوتی و تصویری را روی صفحه آگاهی رسانی ظاهر می‌کند.

کیا سورنتو ۲۰۱۸

ضروری به ذکر است که در قاره اروپا، خستگی و خواب‌آلودگی تحت نام عاملی اساسی در بروز بیش از ۲۵ درصد تصادفات جاده‌ای مطرح است. بر اساس محاسبه سازمان ملی مدیریت ایمنی بزرگراه ایالات متحده، سالانه حدود ۱۰۰,۰۰۰ تصادف که دلیل آن خستگی و خواب‌آلودگی راننده است به وسیله پلیس گزارش می‌شود. این رقم سالانه حدود ۱,۵۵۰ کشته و ۷۱,۰۰۰ زخمی را رقم می‌زند.

دیگر ابزارهای ایمن‌سازی سورنتو شامل دستیار حفظ خودرو بین خطوط، دستیار تنظیم جهت نور (این دستیار به روش اتوماتیک در مواقع ضروری نور چراغ‌ها را در جهت پایین تنظیم می‌کند و وقتی که جاده خلوت شود از نو نوربالا را روشن می‌کند) و چراغ‌های LED جلو با توانایی چرخش نور در پیچ‌ها می‌شود. این قابلیت ها کیا سورنتو را به یکی از ایمن‌ترین خودروهای کلاس خودش مبدل می‌کند.

برای شما هم جالب است:   در واقعیت قراردادهای امضا شده با خارجی ها اثری در رفع انحصار نداشته است

تکنولوژی

کیا سورنتو ۲۰۱۸ با بروزترین صفحه نمایش ۸ اینچی سرگرمی و لمسی کیا همراه با ناوبری و خدمات ارتباطی کیا با برند تام‌تام (کمپانی هلندی تولیدکننده تولیدات ترافیکی، ناوبری و نقشه‌برداری) ارائه می‌شود. سیستم تازه برنامه‌های اپل CarPlay و اندروید Auto را دارد که امکان یکپارچه‌سازی کامل با گوشی‌ هوشمند را ممکن می‌کنند. اندروید اتو با اندروید ۵.۰ لالی‌پاپ و بالاتر و اپل کارپلی هم با آیفون ۵ و ورژن‌های تازه تر سازگار است. در وسط کنسول شارژر بی‌سیم می باشد که به سرنشین‌ها امکان شارژ گوشی را در حرکت می‌دهد. خریداران قادر اند سورنتو را با سیستم صوتی هارمان/کاردون تجهیز کنند. این سیستم صوتی ۶۴۰ وات قدرت دارد و حاوی ۱۰ اسپیکر با صدای فراگیر است. تکنولوژی بازیابی Clari-Fi، سیگنال‌های صوتی از دست رفته در روش فشرده‌سازی دیجیتال را بازسازی می‌کند و صدای با وضوح بالا را به موسیقی دیجیتالی فشرده بازگردانی می‌کند. تکنولوژی صوتی فراگیر QuantumLogic، سیگنال‌های صدای ضبط‌ شده اصلی را استخراج می‌کند و آن‌ها را در استیج صوتی چندبعدی و به روش واضح از نو توزیع می‌کند. با این وجود صدایی اصلاح‌شده، واضح و با جزئیات بالا از آهنگ‌های مورد توجه راننده در دست ایشان قرار می‌گیرد. ضمانت کیفیت کیا سورنتوی تازه با گارانتی کارکرد ۱۶۰,۰۰۰ کیلومتری و ۷ ساله این کمپانی تکمیل می‌شود. مشخصات نمونه‌های بریتانیا و هزینه خودرو خیلی زود مطرح می‌شود.

ویژگیهای تکنیکی

ورژن‌های مختلف کیا سورنتو ۲۰۱۸، پنج در، پنج یا هفت سرنشین با پوسته‌ بدنه یکپارچه تمام فولادی ارائه می‌شوند. خریدار بین پیشرانه‌های دیزلی و بنزینی چهار سیلندر خطی که قدرت را به چرخ‌های عقب و جلو منتقل می‌کنند و به علاوه از طرف دیگر جعبه‌دنده‌های شش سرعته دستی، شش و هشت سرعته اتوماتیک (بسته به نمونه) حق انتخاب دارند. این نمونه با پیشرانه‌های ۲.۰ لیتری دیزلی ۴ سیلندر خطی و ۱۶ سوپاپ با قدرت ۱۸۲ اسب‌بخار و گریز از مرکز ۴۰۲ نیوتن‌متر، ۲.۲ لیتری دیزلی ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپ با قدرت ۱۹۷ اسب‌بخار و بیشینه گریز از مرکز ۴۴۱ نیوتن‌متر و ۲.۴ لیتری بنزینی تزریق مستقیم ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپ با قدرت ۱۸۵ اسب‌بخار و گریز از مرکز ۲۴۱ نیوتن‌متر ارائه می‌شود که همگی در سطح آلایندگی استاندارد یورو ۶ قرار دارند.منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات