به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

شاسی‌بلند سایز متوسط کیا سورنتو ۲۰۱۸، جایزه ایمنی +TOP SAFETY PICK را از مؤسسه ایمنی بزرگراه‌های آمریکا دریافت کرد.

سازمان غیر انتفاعی تضمین ایمنی رانندگی بزرگراه (IIHS)، سال ۱۹۵۹ در آرلینگتون ویرجینیا تأسیس شد. این مؤسسه روی کاهش محاسبه تصادفات خودرو، صدمات و خسارات مالی حاصل کار می‌کند. IIHS با انجام بررسی ها مختلف برای خودروهای پرطرفدار و تولیدات ویژه مانند آزمایش تصادف و عملکرد صندلی ویژه کودک، نمره تعیین می‌کند. این سازمان در زمینه دیزاین جاده‌ها و قانون های ترافیکی هم تحقیق و پژوهش می‌کند و در ارتقاء سطح تصمیمات ملی آمریکا نقش دارد. جایزه سالانه TOP SAFETY PICK، به خودروهایی با بهترین عملکرد در عرصه ایمنی و آزمایش‌های تصادف داده می‌شود. برای کسب این جایزه، خودروی مورد نظر باید نمره سراسری خوب (چهار مورد از پنج آزمایش را با نمره خوب و آزمایش آخر را با نمره قابل‌ قبول یا خوب) پشت‌ سر بگذارد.

کیا سورنتو ۲۰۱۸

کیا سورنتوی ۲۰۱۸، در قسمت‌های مختلف برنده جوایز متعددی شده و در آمریکا به نوعی وسیله نقلیه ای با ارزش خرید بالا مطرح است. شاسی‌بلند سایز متوسط کیا به پیشرانه ۲.۴ لیتری چهار سیلندر خطی تجهیز است که قدرت ۱۸۵ اسب بخار و گریز از مرکز ۲۴۱ نیوتن‌متر را با سیستم شش سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. این خودرو به خاطر چراغ‌های جلو بهبودیافته، موفق به کسب جایزه +TOP SAFETY PICK شده است. نمونه سال قبلی این خودرو با کسب نمره ضعیف در آزمایش چراغ‌ها، تنها برنده TOP SAFETY PICK شد. بسته تکنولوژی پیشرفته نمونه سال ۲۰۱۸ سورنتو با چراغ‌های نورپایین HID که در پیچ‌ها تغییر جهت می‌دهند، دلیل کسب این نمره شده است. با این وجود این خصوصیت به ورژن SX با پیشرانه V6 و ورژن SXL که بعد از می ۲۰۱۷ ساخته شد، محدود می‌شود. مانند نمونه ۲۰۱۷، سورنتوی تازه هم در همه آزمایش‌های تصادف، استحکام سقف و آزمایش حفاظت از سر و گردن سرنشین‌ها، بالاترین نمره را کسب کرده است. مضاف بر اینکه این خودرو در آزمایش جلوگیری از برخورد جلو، با دوردستی از اصابت در سرعت‌های ۲۰ و ۴۰ کیلومتر بر ساعت، نمره محشر گرفته است. قابلیت ها ایمنی اکتیو و یاری راننده در شکل بسته پیشرفته الحاقی (Superior Touring) برای ورژن‌های EX و SX موجود هستند و برای ورژن SXL به نوعی گزینه استاندارد مقرر کرده شده‌اند. این خصوصیت‌های ایمنی شامل ترمزهای اتوماتیک اضطراری، اخطار برخورد از جلو، کنترل گشت‌زنی تطبیقی و دستیار کمک به نگهداری خودرو در مسیر و خط واضح، می‌شوند.

برای شما هم جالب است:   دور دوم پیش فروش دنا پلاس به وسیله ایران خودرو شروع شد

کیا سورنتو ۲۰۱۸

کیا سورنتو ۲۰۱۸

به‌طور کلی برای کسب جایزه +TOP SAFETY PICK، یک خودرو باید در تمامی آزمایش‌های تصادف، استحکام سقف و حفاظت سر و گردن نمره خوب، در آزمایش جلوگیری برخورد از جلو، نمره محشر یا پیشرفته و در آزمایش چراغ‌ها نمره خوب یا قابل‌ قبول بدست آورد.منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد