به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

کمپانی بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، گزارش ارزشیابی کیفی خودروهای داخلی تا مردادماه ۱۳۹۶ را پخش کرده است تا باکیفیت‌ترین تولیدات از دید این مؤسسه، عرضه شوند.

کمپانی بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) در سال ۱۳۶۸ با نیت ایجاد سیستم‌های مدیریت کیفیت در کمپانی‌های تولیدی و خدماتی و بالاخره ارتقاء کیفیت تولیدات صنعتی به نوعی بازوی اجرایی سیاست‌های کیفیتی وزارت صنایع و معادن با سرمایه‌گذاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تأسیس شد و امروزه در عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کند. خدمات این کمپانی، از بازرسی دیگ‌های بخار شروع و بعدها به نظارت کیفی خودرو منجر شد که با ادامه این روند، بحث مشاوره و مدیریت کیفیت نیز از سال ۱۳۷۶ به فعالیت‌های کمپانی بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اضافه شد.

بر طبق مطرح رسمی این نهاد، در مردادماه ۱۳۹۶ تعداد ۱۰۰,۵۶۵ ابزار خودرو ساخته شده است كه ۹۹ درصد از حجم تولیدات به خودروهای سبک و یک درصد دیگر به تولیدات صنایع سنگین اختصاص دارد. خودروهای تولیدی كشور در این ماه، شامل ۴۹ نمونه در گروه سبک و ۶ نمونه در گروه سنگین هستند.

گزارش رسمی کمپانی بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از خودروهای داخلی در مردادماه ۱۳۹۶، پیشتر‌ نوشته قابل دیدن و دانلود است.

دانلود با فرمت PDF

بخش وانت:

در این گروه که همگی سطح هزینه ای پایین‌تر از ۵۰ میلیون تومان دارند،، خودروی وانت تندر با اخذ ۳ ستاره كیفی بالاترین كیفیت را به اشتراک تولیدات شبیه به داشته است.

بخش سواری

در این بخش، در سطح هزینه ای بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان، مزدا three و سوزوکی گرند ویتارا، حضور دارند که به ترتیب در مکان اول و دوم قرار گرفته‌اند. در سطح هزینه ای بعدی، خودروهای هیوندای i20 و كیا سراتو؛ در سطح هزینه ای ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، خودروی هیوندای i10؛ در سطح هزینه ای ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، خودروهای رنو ساندرو، تندر ۹۰ اتوماتیک پلاس، تندر ۹۰ اتوماتیک و پژو ۲۰۷ اتوماتیک و پارس تندر با اخذ ۴ ستاره، بالاترین كیفیت را به اشتراک دیگر تولیدات داشته‌اند.

برای شما هم جالب است:   رکاب - هوندا فیت بهینه شده به مارکت ایالات متحده رسید

گزارش کیفی خودروها مرداد 1396منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد