کد خبر : 33598
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
29 views بازدید

۶ هاچ‌بک دلنشین و خوب برای ورود ممکن به مارکت ایران!

درباب جدید های خودرو خبری داریم مبنی بر اینکه ” ۶ هاچ‌بک دلنشین و خوب برای ورود ممکن به مارکت ایران!” که پیشتر بدان میپردازیم. همان‌گونه که می‌دانید، در چند وقت واپسین قانون عجیبی در باب اوضاع و ضوابط ورود خودروهای وارداتی به کشور به وسیله هیئت دولت به‌تصویب رسیده است. در باب همین مسئله، یکی از بندهای باورنکردنی و غیرمنطقی موجود در این بخش‌نامه، […]

درباب جدید های خودرو خبری داریم مبنی بر اینکه ” ۶ هاچ‌بک دلنشین و خوب برای ورود ممکن به مارکت ایران!” که پیشتر بدان میپردازیم.

همان‌گونه که می‌دانید، در چند وقت واپسین قانون عجیبی در باب اوضاع و ضوابط ورود خودروهای وارداتی به کشور به وسیله هیئت دولت به‌تصویب رسیده است. در باب همین مسئله، یکی از بندهای باورنکردنی و غیرمنطقی موجود در این بخش‌نامه، عدم حضور خودروهایی با هزینه ای بیش از ۴۰ هزار دلار و حجم موتوری بیش از ۲۵۰۰ سی‌سی (مثل مصوبه قبلی) بوده که انتقاد شدید فروشندگان خودرو و کمپانی‌های واردکننده را به‌دنبال داشته است. حال پیرامون این دستورالعمل تازه تصمیم گرفته ایم به عرضه خودروهای پایین ۴۰ هزار دلار در کلاس هاچ‌بک بپردازیم و با نگاهی دقیق‌تر به این‌گونه اتومبیل‌ها، ۶ گزینه‌ پذیرفتنی در این رده را که بر اساس عده ای پارامترها از قبیل وجود نمایندگی و مارکت فروش، اوضاع ورود به کشور را دارا هستند، بررسی نماییم.

۱-فولکس‌واگن گلف ۲۰۱۷

یکی از دلنشین‌ترین گزینه‌ها در کلاس خودروهای هاچبک برای ورود به کشور، مطمئنا فولکس واگن گلف است. این خودرو حاوی یک پیشرانه ۱.۸ لیتری توربو شارژ بوده بوده که توانایی دارد قدرتی برابر با با ۱۷۰ اسب بخار و ۱۹۹ نیوتن متر گریز از مرکز را تولید کند. به علاوه از طرف دیگر این خودرو تجهیز به یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک بوده و شتاب صفر تا صد آن برابر با ۷.۵ ثانیه است. هزینه این خودرو در نمونه ۴ درب و بالاترین سطح قابلیت ها هزینه ای تقریبا ۲۲ هزار دلار را دارا بوده که اگر این ارزش هزینه ای را به واحد مالی ایران مبدل کنیم، بدون احتساب عوارض گمرکی، گلف هزینه ای تقریبا ۹۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان را دارا خواهد بود . ضروری به ذکر است، نماینده و شریک رسمی فولکس واگن در ایران کمپانی ماموت خودرو بوده و وظیفه ارائه و خدمات دهی به تولیدات این تولیدکننده آلمانی را عهده دار است.

۲-مزدا ۳ نیو ۲۰۱۷

مزدا ۳ یک خودروی آشنا در مارکت داخلی کشور است. از آنجاییکه این خودرو در سالیان قبلی پیوسته در گروه بهمن تولید و به مارکت داخلی کشور ارائه شده است و هم اینک نیز نمونه صندوق دار آن از فروش خوبی دارا است. با اینحال دیگر وقت آن رسیده تا گروه بهمن نمونه تازه و بروز این خودرو را در نمونه هاچ‌بک وارد مارکت داخلی کند تا خریداران قادر باشند از این خودروی پرطرفدار در سطح جهانی، سود ‌مند شوند. مزدا ۳ نیو در نمونه هاچ‌بک خود حاوی یک پیشرانه تنفس طبیعی ۴ سیلندر با حجمی برابر با ۲.۰ لیتر بوده که قادر به‌تولید قدرتی برابر با ۱۵۵ اسب بخار و ۱۵۰ نیوتن متر گریز از مرکز است. (در اینجا لازم است این نکته اضافه شود، این خودرو در یک نمونه بالاتر با اسم GT نیز ارائه میشود که حاوی پیشرانه‌ای با حجم ۲.۵ لیتر است)

برای شما هم جالب است:   ۱۲ لوگوی برتر صنعت خودرو از نگاهی دیگر!

به علاوه از طرف دیگر این خودرو حاوی یک گیربکس ۶ سرعته در نمونه اتوماتیک خود بوده و شتاب صفر تا صد آن برابر با ۷.۷ الی ۷.۹ صدم ثانیه مطرح شده است. در باب هزینه این خودرو نیز این‌گونه لازم است بگوییم که مزدا ۳ نیو هاچ‌بک در بالاترین سطح قابلیت ها خود در نمونه ۲ لیتری هزینه ای برابر با ۱۹ هزار دلار را دارا بوده که اگر این ارزش هزینه ای را مبدل به واحد مالی ایران کنیم، بدون احتساب عموارض گمرکی، هزینه این خودرو برابر با ۷۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

۳-مینی کوپر S

نمونه دیگری از  گزینه‌های وسوسه انگیز برای خریداران ایرانی در کلاس خودروهای هاچ‌بک، مینی کوپر S است. این کمپانی خودروسازی هم اینک پایین سری کمپانی مشهور بی‌ام‌و آلمان بوده و تحت مالکیت این کمپانی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. هم اینک، مینی مجددا در صدد ورود به مارکت داخلی ایران است، با اینحال کمپانی واردکننده این کالا هنوز به‌صورت قطعی واضح نشده و تاریخ قطعی ارائه تولیدات این برند انگلیسی نیز نامعلوم است. در باب همین مسئله، مینی کوپر S حاوی یک پیشرانه چهار سیلندر ۲ لیتری توربوشارژ بوده که توانایی دارد قدرتی برابر با ۱۸۹ اسب بخار و ۲۰۷ نیوتن متر گریز از مرکز را تولید کند. به علاوه از طرف دیگر این خودرو حاوی یک گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته بوده و شتاب صفر تا صد آن بر اساس مطرح رسمی کمپانی تولید کننده برابر با ۶.۸ ثانیه است. هزینه این خودرو هم اینک در بالاترین سطح قابلیت ها برابر با ۲۴ هزار ۴۰۰ دلار بوده که اگر این ارزش هزینه ای را مبدل به واحد مالی ایران کنیم، هزینه این خودرو بدون احتساب عوارض گمرکی، برابر با ۱۰۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان خواهد بود. (ضروری به ذکر است که یقینا سه نمونه کوپر، کانتریمن و کلابمن در ماه‌های آتی در مارکت وسیله نقلیه ای ایران ارائه شوند)

۴-فولکس واگن بیتل ۲۰۱۷

نمونه دیگری از تولیدات دلنشین فولکس واگن که در کلاس خودروهای هاچ‌بک می‌تواند مجددا پای به مارکت وسیله نقلیه ای ایران گذارد، بیتل اسم گذاری شده. این خودرو در سالیان واپسین حضوری نسبتا موفق را در مارکت داخلی کشور دارا بوده است. حال بعد از گذشت چند سال، می‌توان این خودرو را به نوعی یکی از گزینه‌های پذیرفتنی در این کلاس برای ورود به مارکت خوردویی کشور اسم برد. بیتل تازه حاوی یک پیشرانه چهار سیلندر ۱.۸ لیتری توربوَشارژ بوده که توانایی دارد قدرتی برابر با ۱۷۰ اسب بخار و ۱۸۴ نیوتن متر را تولید نماید. (با این وجود این نکته نیز ضروری به یادآوریست که بیتل حاوی یک پیشرانه قوی‌تر با حجمی برابر با ۲.۰ لیتر و قدرتی برابر با ۲۱۰ اسب بخار نیز بوده که احتمال ورود آن ورژن نیز به کشور بسیار بالااست) این خودرو از یک گربکس ۶ سرعته اتوماتیک سود می‌برد و شتاب صفر تا صد آن بر اساس مطرح رسمی برابر با ۷.۳ صدم ثانیه است.

برای شما هم جالب است:   نسل تازه رنو مگان خیلی زود در ایران ارائه می‌شود + هزینه حدودی

به علاوه از طرف دیگر، هزینه این مد در بالاترین سطح قابلیت ها برابر با ۲۱.۰۰۰ دلار بوده که اگر این ارزش هزینه ای را به واحد مالی ایران مبدل کنیم، هزینه بیتل ۲۰۱۷ بدون احتساب عوارض گمرکی برابر با ۸۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود. ضروری به ذکر است، نماینده و شریک رسمی فولکس واگن در ایران کمپانی ماموت خودرو بوده و وظیفه ارائه و خدمات دهی به تولیدات این تولیدکننده آلمانی را عهده دار است.

۵- رنو مگان هاچ‌بک ۲۰۱۷

نمونه دیگری از خودروهای حاضر در این لیست، رنو مگان هاچ‌بک اسم گذاری شده. همان‌گونه که می‌دانید کمپانی نگین خودرو نماینده و شریک رسمی کمپانی رنو فرانسه در ایران بوده و وظیفه ارائه و خدمات دهی به تولیدات این کمپانی مشهور را در کشور عهده دار است. در باب همین مسئله، نگین خودرو در کنفرانس خودروی تهران اقدام به معرفی مگان تازه در نمونه سدان یا همان صندوق دار نمود که با استقال بی‌نظیری نیز روبه‌رو گردید. حال به ذهن خطور میکند اگر این کمپانی مگان تازه را در نمونه هاچبک نیز ارائه کند، می‌تواند همراه با نمونه سدان از  مقدار فروش خوبی دارا شود.

مگان هاچ‌بک تازه حاوی چندین نمونه پیشرانه بوده که بهترین نمونه آن برای ورود به مارکت خودروی کشور مطمئنا نمونه چهار سیلندر ۱.۲ لیتری توربوشارژ است. این پیشرانه حاوی قدرتی برابر با ۱۳۰ اسب بخار و ۲۰۵ نیوتن متر گریز از مرکز بوده و تجهیز به یک گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک است. به علاوه از طرف دیگر شتاب صفر تا صد این خودرو برابر با ۱۰.۳ ثانیه بوده و هزینه آن در بالاترین سطح قابلیت ها در مارکت جهانی برابر با ۲۱ هزار و ۵۰۰ دلار است که اگر این ارزش هزینه ای را به واحد مالی ایران مبدل کنیم، متوجه خواهیم شد که این خودرو بدون احتساب عوارض گمرکی، هزینه ای برابر با ۹۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان را دارا خواهد بود.

برای شما هم جالب است:   10 تراک که به اهدافشان نرسیدند!

۶- کیا فورته (Forte ) 2017

نتیجا تازه ترین خودرو در این لیست که می‌تواند یکی از گزینه‌های دلنشین در کلاس خودروهای هاچ‌بک برای ورود به مارکت وسیله نقلیه ای ایران شمرده شود، کیا فورته اسم گذاری شده. این خودرو یکی از پرطرفدار‌ترین تولیدات کمپانی خودروسازی کیا بوده و با استناد به مارکت بسیار خوب خرید فروش تولیدات این کمپانی کره‌ای در کشور، این‌گونه می‌توان نتیجه گرفت که در صورت ورود این خودرو به ایران، خریداران علاقه فراوانی را درمقایسه با خرید این اتومبیل از خود نشان دهند.

در باب همین مسئله، خودروی ذکر شده حاوی یک پیشرانه ۲.۰ لیتری تنفس طبیعی بوده که توانایی دارد قدرتی برابر با ۱۶۴ اسب بخار و ۱۵۱ نیوتن متر گریز از مرکز را تولید کند. (ضروری به یاداوریست، فورته یک نمونه پیشرانه ۱.۶ لیتری توربوشارژ را نیز دارا بوده که قادر به تولید ۲۰۱ اسب بخار و ۱۹۵ نیوتن متر گریز از مرکز است) به علاوه از طرف دیگر این خودر حاوی یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک بوده و شتاب صفر تا صد آن برابر با ۷.۸ الی ۸ ثانیه خواهد بود. هزینه این خودرو در بالاترین سطح قابلیت ها در مارکت جهانی برابر با ۱۹ هزار و ۸۰۰ دلار است که اگر این ارش هزینه ای را به واحد مالی ایران مبدل کنیم، متوجه خواهیم شد که هزینه فورته بدون احتساب عوارض گمرکی برابر با ۸۳ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان خواهد بود.

به علاوه از طرف دیگر این نکته نیز ضروری به ذکر است که کمپانی اطلس خودرو هم اینک نماینده کیا در ایران بوده و وظیفه ارائه و خدمات دهی به تولیدات این تولیدکننده کره‌ای را عهده دار است.

امیدواریم خبر ” ۶ هاچ‌بک دلنشین و خوب برای ورود ممکن به مارکت ایران!” مورد استقبال علاقه مندان به خودرو قرار گرفته است.

منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات